DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Brexit'te Putin'in parmağı mı var?

İngiltere'de İşçi Partisi milletvekili Ben Bradshaw, Rus hackerların Brexit referandumuna müdahale ettiğini iddia etti.

5 Yıl Önce
2016-12-14 10:13:57

CIA'in ABD seçimlerine Rusya müdahalesi olduğu ve Trump'ın seçilmesini Rusya'nın sağladığı yönündeki raporunun ardından çarpıcı bir iddia da İngiltere'den geldi.

İngiltere'de İşçi Partisi milletvekili Ben Bradshaw, Moskova'nın Brexit referandumuna da müdahale etmiş olabileceğini belirtti.

''SADECCE ABD SEÇİMLERİNE DEĞİL, BREXİT REFERANDUMUNA DA MÜDAHELE ETTİLER''

Suriye'den Avrupa'ya gerçekleşen mülteci akınının arkasında da Rusya'nın olduğunu belirten Bradshaw, "Rusya'nın siber savaşla neler yapabileceğini henüz anlamadığımızı düşünüyorum. Sadece ABD seçimlerine değil, muhtemelen Brexit referandumuna da müdahale ettiler. Bununla ilgili henüz bir kanıtımız yok. Ancak bunun yüksek bir olasılık olduğunu düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

''ASKERİ OLARAK BAŞARAMADIĞI NE VARSA...''

Rusya'nın Avrupa'yı bölmek ve zayıflatmak istediğine dikkat çeken Bradshaw, "Avrupa, İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük göç dalgasıyla karşı karşıya kaldı. Bu dalga kasıtlıydı ve büyük bir planın parçasıydı. Putin, askeri olarak başaramadığı ne varsa, siber savaş ve propaganda yoluyla başarıyor." ifadelerini kullandı.

RAPOR YAYINLANMIŞTI

ABD ve İngiltere'de yapılan seçimlere Rusların müdahale ettiği tartışmaları sürerken, Alman istihbarat birimleri gelecek yıl Almanya'da yapılacak genel seçimlere Rus hacklerların müdahale edebileceklerine yönelik bir rapor yayınlamıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş