DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bremen'den Esenboğa Havalimanına ilk uçuş

Bremen'den Esenboğa Havalimanına ilk uçuş

15.06.2016 10:13:31
TAV Havalimanları tarafından işletilen Ankara Esenboğa Havalimanı, Alman havayolu şirketi Germania'nın Bremen uçuşlarına ev sahipliği yapmaya başladı.

TAV'dan yapılan açıklamaya göre, Germania haftada bir gün Esenboğa Havalimanı ve Bremen arasında karşılıklı direkt sefer düzenleyecek.

Esenboğa Havalimanı, Alman havayolu şirketi Germania'nın düzenlediği Bremen'den gelen ilk uçuşu karşıladı. Esenboğa Havalimanına 14 Haziran 2016 Salı günü saat 02.50'de gelen Airbus 319 tipi yolcu uçağı 70 yolcusuyla iniş yaptı.

Germania, Esenboğa Havalimanından yaz sezonu boyunca Bremen'e her hafta salı günü karşılıklı direkt uçuş gerçekleştirecek.

Esenboğa Havalimanı 2015 yılında bir önceki yıla göre yüzde 12 artışla 12,3 milyon yolcuya hizmet sundu ve yaklaşık 88 bin uçuşa ev sahipliği yaptı.

TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer, "Esenboğa Havalimanından, yurt içinde 36 ve yurt dışında 12 ülkede 21 destinasyona direkt uçuşlarla bağlanıyoruz. Germania'nın Esenboğa ve Bremen arasında seferlerinin başlamasından memnuniyet duyuyoruz. TAV Esenboğa olarak uçuş ağımıza yeni destinasyonlar ekleyerek yolcularımıza direkt uçuş rahatlığını sunmaya devam edeceğiz." dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş