DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Borsa güne düşüşle başladı

Borsa İstanbul, güne önceki kapanışa göre düşüşle başladı.

04.06.2015 09:48:53

AA'nın haberine göre, Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi, güne önceki kapanışa göre 556,89 puanlık düşüşle 82.836,68 puandan başladı.

Borsa İstanbul'da pay piyasaları önceki kapanışa göre ortalama yüzde 0,67 değer kaybetti. Açılışta, bankacılık endeksi yüzde 0,79, holding endeksi yüzde 0,62 düşüş kaydetti. En fazla kazandıran sektör endeksi ise yüzde 0,39 ile "spor" oldu.

BIST 100 endeksi, dün açıklanan enflasyon verisinin beklentilerin altında artış kaydetmesinin ardından özellikle günün ikinci yarısında etkisini artıran alışlarla hızlı bir şekilde yükselişe geçerek günü yüzde 2,42 artışla 83.393,57 puandan tamamladı.

Analistler, tahvil ve döviz piyasalarında artan oynaklığın ve buna bağlı olarak küresel piyasa faizlerindeki yükselişin tedirginliğe neden olduğunu belirtiyor. Bugün yurt içinde reel efektif döviz kuru, yurTışında ise İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) kararlarının takip edileceğini ifade eden analistler, faiz ve döviz kurlarının seyrinin endeksin yönü üzerinde belirleyici olacağını kaydediyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ibrahim akıncı

Aklımızla alay etmeyin rumuzuyla yazan arkadaş gerçekten aklımızla alay etme. Bu terörist eylemin mit e ve emniyet e dolayısıyla hükümete ne faydası var. Bu eylemden kim fayda sağlıyor kim zarar görüyor. hükümetin zarar gördügü kesinde kim/kimlerin fayda sağladığı sizin değerli aklınıza kalmış.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş