DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bombacıya 13 yıl hapis

Diyarbakır'da, Şehitler Polis Merkez Amirliğine el yapımı patlayıcı atan sanık 13 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

6 Yıl Önce
2016-03-23 11:02:27

AA'nın haberine göre: Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde bulunan Şehitler Polis Merkez Amirliğinebomba attıktan sonra yakalanan sanık 13 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

PKK'nın dağ kadrosuna katıldıktan sonra geçen yıl güvenlik güçlerine teslim olan Bedirhan K. 21 Temmuz 2015 günü merkez Yenişehir ilçesi Şehitlik Caddesindeki Şehitler Polis Merkez Amirliğine el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenledi.

Saldırının ardından güvenlik güçlerince yakalandıktan sonra tutuklanan Bedirhan K. hakkında Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Duruşmada tutuklu sanık Bedirhan K. ile avukatı hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı hazırladığı mütalaasında sanığın cezalandırılması yönünde görüşünü bildirdi. Sanık Bedirhan K. üzerine atılı suçlamayı kabul etmeyerek, beraatini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanığın "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 ay "tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma veya el değiştirme" suçundan da 5 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmasına, "kamu malına zarar vermek" suçundan ise teşebbüs aşamasında kaldığı gerekçesiyle beraatine karar verdi. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş