DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bodrum'da kaçakları taşıyan botun batması

Bodrum'da kaçakları taşıyan botun batması

24.06.2015 19:58:16
Bodrum'da yasa dışı yollarla Yunanistan'a geçmeye çalışan kaçakların bulunduğu botun batması sonucu 6 kişinin hayatını kaybettiği olayda gözaltına alınan Suriye uyruklu kişi tutuklandı.

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğünün, yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Kos (İstanköy) Adası'na geçmeye çalışırken botun batması sonucu hayatını kaybeden kaçaklarla ilgili başlattığı soruşturma kapsamında organizatör olduğu tespit edilen Suriye uyruklu Ahmad Usen (26) gözaltına alındı.

İç mimar olduğu öğrenilen ve bot denize açılmadan içinde bulunan Suriyeli kaçaklardan yol parasını topladığı belirlenen Usen, İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Ahmad Usen, çıkarıldığı mahkemece "göçmen kaçakçılığı" ve "taksirle ölüme sebebiyet verme" suçlarından tutuklandı.

Öte yandan, olayla ilgisi olduğu anlaşılan iki kişinin daha kimliklerinin belirlendiği ve yakalanması için çalışma başlatıldığı bildirildi.

Yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Kos Adası'na geçmek için dün Bodrum'dan yola çıkan Suriye uyruklu kaçakların bulunduğu lastik bot, Kara Ada açıklarında batmış ve 6 kaçak hayatını kaybetmiş, 70 kişi ise kurtarılmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Semih

Gülelim mi ağlayalım mı

Görüş Bildir Bizimle Paylaş