DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

BM'den Netanyahu'ya sözlerini 'uygulama' uyarısı

BM'den Netanyahu'ya sözlerini 'uygulama' uyarısı

25.06.2015 05:20:15
BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'dan iki devletli çözüm fikrine yönelik sözlerini hayata geçirmesini istediği bildirildi.

BM Genel Sekreteri'nin Siyasi İşlerden Sorumlu Yardımcısı Jeffrey Feltman, BM Güvenlik Konseyi'nde yaptığı konuşmada, İsrail-Filistin sorununun çözümüne ilişkin son gelişmeleri değerlendirdi.

İsrail Başbakanı Netanyahu'nun iki devletli çözüm fikrine bağlılığını bildirmesinden Genel Sekreter Ban'ın memnuniyet duyduğunu kaydeden Feltman, "Genel Sekreter Ban, bu sözlerin eyleme dönüştürülmesi gereğini vurguluyor. Bu eylem, İsrail'in Batı Şeria'da tek taraflı yerleşim planlarına son vermesini içeriyor" dedi.

Feltman, Genel Sekreter'in İsrail'den güven artırıcı önlemler kapsamında Gazze ile Batı Şeria ve Doğu Kudüs arasında insanlar ve malzemelerin "meşru geçiş hakkını" da sağlamasını istediğini söyledi.

İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutukluların durumunun endişe verici olduğunu da belirten Feltman, İsrail'in açlık grevi yapan tutuklulara zorla besin verilmesine ilişkin yasa tasarısının da uluslararası standartlarla çeliştiğini kaydetti.

- Gazze Filosu

Jeffrey Feltman, Gazze'ye yönelik önümüzdeki günlerde yeni filo yola çıkarma hazırlıklarını Genel sekreter Ban'ın yakından takip ettiğini anlatarak, "Genel Sekreter Ban, Gazze'ye filo gönderilmesinin buradaki halkın içinde bulunduğu son derece olumsuz koşulların değişmesine yarar sağlayacağına inanmıyor. Ban, aynı zamanda İsrail Hükümeti'ne, Gazze'ye uygulanan kuşatmayı kaldırma çağrısını yineliyor" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Barış

Hakem filan hikaye şunu kabullenelim top oynamıyoruz ptt ligini hak etmiyoruz korayı ben olsam inanın halı sahada oynatmam amatör ligde ço kaliteli adamlar var bunları biraz takibe alın yabancılar gerçektende 5 para etmez yabancı sevdasını bırakın artık bu mesajı dikkate alın kimseyi kandırmayalım futbol oynamıyoruzzzzzzzzz ben olsam amatör ligde çok iyi kardeşlerimiz var hem maliyeti az olur he para çok diyorsanız siz bilirsiniz ben bu malatyayı seyretmem desteklemem biraz denenmeye gelen amatörlere şanş verin ďuyun artık sesimizi adamlar idmana çıkıyo amatör diye bu takımı kaldıramaz diyip

Görüş Bildir Bizimle Paylaş