SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
" "
Bloomberg: Suudi Arabistan alkol yasağını kaldırabilir

Bloomberg: Suudi Arabistan alkol yasağını kaldırabilir

İddialara göre Suudi Arabistan, gelecek yıl yabancılara karşı alkol yasağını kaldırabilir.

Bloomberg: Suudi Arabistan alkol yasağını kaldırabilir
16.6.2019 10:56:29

TIMETURK | HABER MERKEZİ
PINAR HİLAL BALTA

Al Hurra'nın Bloomberg'den aktardığı habere göre "ılımlı İslam" projesiyle dikkatleri çeken Suudi Arabistan, krallıkta alkol yasağını kaldırmaya hazırlanıyor.

ALKOL İTHALATI İÇİN ADIM ATILACAK

Haberde aktarılana göre bu alkol ihtiyacını karşılamak için dış ülkelerden alkol ithal edilecek.

Ülke geçtiğimiz günlerde "helal gece kulüpleri" haberleriyle gündeme gelmişti. Alkol yasağının ve cep telefonuyla çekim yapmanın yasak olduğu gece kulüplerinin Rİyad'da hayata geçtiği belirtilmiş, konuya ilişkin açıklama gelmemişti.

Ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri'nin önemli sanatçılarından (BAE) Ahlam Eş Şemsi de Suudi Arabistan'ın Cidde şehrinde konser vermiş, konser sırasında başörtüsü kullanmamıştı. Şarkıcının sahnede bu şekilde yer almak için Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz'den izin aldığı iddia edilmişti. Suudi Arabistan'da kadınların başörtülerini bu şekilde çıkarmaları ülke yasalarına göre "kırbaç" cezasıyla cezalandırılıyor.

VELİAHT PRENS ve "ILIMLI İSLAM"

Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selman, 2017 yılında ülkede "ılımlı İslam" projesine geçildiğini belirterek bazı kararlar almıştı. Ülkeye yıllar sonra sinemaları açtırmış, kadınların araba sürmesi ve stadyumlarda maç izlemesine izin vermişti.

Veliaht Prens, Cemal Kaşıkçı cinayeti sonrasında cinayetten direkt sorumlu tutulduğu için basından uzak durmaya çalışıyor.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

Hasan Kalmaz / 18.6.2019 03:41:57
Alkol serbestisi; 'Gulampara'lığı o topraklarda günlük rutin işlem haline getiren firavunlar için zor bir şey değil. Birkaç cılız ses dışında hiçbir itirazla da karşılaşmazlar zaten
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR