DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Blatter yeniden aday olabilir

Sepp Blatter'in, gelecek aylarda düzenlenecek FIFA'nın başkanlık seçimine yeniden aday olabileceği öne sürüldü.

15.06.2015 12:43:02

AA'nın haberine göre,  İsviçre ve İngiltere basınında yer alan haberlere göre, ay başında FIFA'daki başkanlık görevinden istifa edeceğini açıklayan Sepp Blatter'in, önümüzdeki aylarda yapılması planlanan başkanlık seçimine aday çıkmaması halinde, yeniden göreve gelebileceği iddia edildi.

Blatter'in Afrika ve Asya futbol konfederasyonundan yeniden başkanlığa aday olması yönünde istek aldığı ve FIFA yetkilileriyle önümüzdeki ay yapacağı toplantıda bu konuda nabız yoklayacağı belirtildi.

FIFA'nın üst düzey yöneticilerinin gözaltına alındığı 27 Mayıs'ta Zürih'te düzenlenen operasyonla, 2018 ve 2022 Dünya Kupası kapsamında "kara para aklandığı" gerekçesiyle açılan soruşturmanın gölgesinde 29 Mayıs'ta düzenlenen kongrede Sepp Blatter, 5. kez başkanlığa seçilmiş ve bu durum uluslararası kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı. Bu gelişmeler sonrasında da Blatter, seçildikten 4 gün sonra istifa edeceğini açıklamıştı. Son olarak Brezilyalı eski futbolcu Zico, FIFA başkanlığı için aday olmak istediğini ve bunun için gereken desteği sağlamaya çalıştığını ifade etmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

yurttaş

evet. yakalanan her PKK lının resmi yayınlanmalı! ibreti alem için bütün sokak cadde nere varsa asılmalı! asılmalı ki bunların eş dost akraba nesi varsa ve tüm bu kişiler hainleri ihbar etmiyorsa, bu topraklarda alınlarında ki bu kara lekeyle yaşamalı!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş