DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Blatter'in yeniden FIFA başkanı seçilmesi

Blatter'in yeniden FIFA başkanı seçilmesi

7 Yıl Önce
2015-05-29 22:36:40
FIFA Başkanı Sepp Blatter'in yeniden göreve seçilmesi Alman basınında geniş yer buldu.

Bild gazetesinin internet sayfası, Blatter'in yeniden seçilmesini "FIFA rezaleti" başlığıyla okurlarına duyurdu. Haberde, Zürih'te yapılan genel kurulda Blatter'in ilk turda 209 üyenin 133'ünün oyunu aldığı, rakibi Ürdün Prensi Ali bin el-Hüseyin'in ise 73 oyda kaldığına işaret edildi. Blatter'in 3'te 2'lik çoğunluğu sağlayamadığı için ikinci turun yapılması gerektiği ancak Ürdün Prensi'nin 2. tur öncesinde adaylıktan çekildiği hatırlatıldı.

Kicker dergisinin internet sayfası, "Blatter bir sonraki döneme gidiyor" başlığını kullanarak, seçimlerin son FIFA skandalının ortaya çıkmasından birkaç gün sonra yapıldığını yazdı.

N24 televizyon kanalının internet sayfasında ise "Sepp Blatter dünya futbolunun hükümdarı kaldı" başlığıyla verdiği haberde, "FIFA skandalının galibi Blatter oldu. İsviçreli, yolsuzluk suçlamalarına rağmen görevini sürdürecek. Kuşkusuz yara aldı. Avrupa'daki muhalefet pes etmeyecek" değerlendirmesinde bulundu.

"Skandallara rağmen yeniden seçildi. Blatter kalıyor" başlığını kullanan Spiegel dergisinin internet sayfası da, Blatter'in son skandalı da atlattığı şeklinde yorumlandı. Haberde, 3'te 2'lik çoğunluğu sağlayamayan Blatter'in ilk turda başarısız olduğu savunuldu.

Welt gazetesi, "Yolsuzluk olayına rağmen Blatter FIFA başkanı kalıyor" başlığıyla verdiği haberde, "Blatter futbol dünyasının hükümdarı olarak kalıyor. Ancak tahtı güçlü bir şekilde sallandı" ifadesi kullanıldı. Haberde, Blatter'in son skandalın ardından da tüm saldırıları püskürttüğü değerlendirmesinde bulunuldu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hak

Bunların tamamı algı operasyonu düşünen kardeşim. Tek yanlı yalan haber ve kara propaganda. Yedi düzel biliyor ki, 30 yıldır terör belasında çeken Türkiye böyle bir şeye tevessül etmez. Türkler arkadan iş çevirmez. Bunu da bilesiniz. Türkiye'nin elini zayıflatıp alttan alta PYDyi güçlendirme taktiği. PKKlı Kürtler çözüm süreci boyunca kendilerine verilen krediyi bitirdiler. Ve artık hadlerini aştılar.Türk milletinde oluşan olumlu kamuoyunu kaybediyorlar, devletim sabrını da. Kendilerini bilir. Biz barış dedikçe onlar bu salakları kandıralım ve mevzi kazanalım dediler. Ama bizi kaybediyorlar.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş