DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Blatter'in istifa kararı

Blatter'in istifa kararı

7 Yıl Önce
2015-06-02 23:26:12
ABD Futbol Federasyonu Başkanı Sunil Gulati, Joseph Sepp Blatter'in FIFA'daki başkanlık görevini bırakma kararı almasını takdirle karşıladığını söyledi.

Federasyonun internet sitesinden konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Gulati, "Başkan Blatter, aldığı bu ani kararla FIFA'da olumlu bir değişimin yaşanması için fevkalade bir fırsat sundu" ifadesini kullandı.

Blatter'in istifasını takdirle karşıladığını belirten Gulati, "Böylece FIFA ve çok sevdiğimiz bu spor, tüm çıkarların üzerine çıktı. FIFA'da gerçek ve anlamlı bir reformun gerçekleşmesi için atılması gereken ilk adımlardan birisi de buydu" değerlendirmesinde bulundu.

Gulati, FIFA'da temiz bir sayfa açılması konusunda tüm futbol severler için yeniden iyimser bir ortamın oluştuğunu da savundu.

FIFA'nın üst düzey yöneticilerinin gözaltına alındığı Zürih'te düzenlenen operasyonla, 2018 ve 2022 Dünya Kupası kapsamında "kara para aklandığı" gerekçesiyle geçen hafta açılan soruşturmanın ardından düzenlenen FIFA Kongresi'nde 5. kez başkan seçilen Blatter, görevinin 4. gününde istifa kararı almıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ebu Cerrah Bin Ubeyde

Kürtler bu sefer kazanacak. Cunku Kobanide Kürtler katliama ugradi Sengal ve akerkukte katliamlara maruz kaldilar. Ve Allah her zaman haklinin yanindadir. Kurtlerin yaninda duran kim olursa olsun onlar insanlik icin onur ve seref icin savasiyorlar. Cunku can mal ve namus savasi veriyor Kurtler ve kendi vatanlarini koruyorlar.Kimsenin topreklarina canina ve namusuna goz koymadilar.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş