DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bitlis ve Mardin'de sokağa çıkma yasağı

Bitlis'in Hizan ilçesinde bazı köy ve bağlı mezralarında ve Mardin'in Dargeçit ilçesinde 3 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

5 Yıl Önce
2017-06-07 19:07:14

Bitlis'in Hizan ilçesinde bazı köy ve bağlı mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Valilik'ten yapılan açıklamada, ilçedeki bazı köy ve mezralarında vatandaşların can ve mal güvenliğinin tesisi amacıyla, bugün saat 20.00'dan itibaren ikinci bir emre kadar Olağanüstü Hal Kanunu'nun (OHAL) 11. maddesinin (a) ve (b) fıkrasına istinaden sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Hizan'ın Ekinli köyü ve Deliktaş mezrası, Yaylacık köyü ile Bilgili ve Sarıbal mezraları, Çalışkanlar köyü, Yolbilen köyü ile Yeniçay mezrası bölgelerinde, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin tesisi amacıyla ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir."

MARDİN

Mardin'in Dargeçit ilçesinde 3 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, PKK mensuplarını etkisiz hale getirmek, PKK'lıların kullandığı değerlendirilen sığınak ve barınaklarını bularak tahrip etmek maksadıyla operasyon yapılacağı belirtildi.

Operasyon düzenlenecek bölgede yaşayanların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince bugün saat 06.00'da Kısmetli, Klavuz ve Değerli Mahalleleri ile sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği kaydedildi.

Açıklamada, söz konusu yasağa vatandaşların uymasının kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz ettiği vurgulandı. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş