Biruni Üniversitesi 'nitelikli öğrencilere' odaklandı

‘Başarı tesadüf değildir’ diyen Rektör Prof. Dr. Adnan Yüksel İstanbul'un merkezinde, nitelikli eğitim kadrolarıyla marka değerlerini daha üst seviyeye çıkarmakta kararlı oldukları mesajını veriyor...

09.08.2020 22:52:51

Dünya Eğitim Vakfı tarafından kurulan Biruni Üniversitesi, sağlık meslekleriyle ilgili tüm branşları bünyesine katarak İstanbul'un merkezinde yer alan Topkapı'daki yerleşkesinde 6 yılı geride bıraktı.

HİZMET KAPIMIZI ARALADIK

''Ülkemizin en nitelikli öğrencilerini üniversitemize kazandırmak için sağlık eğitimi verilen tüm branşlarda onlara kapımızı açtık''  değerlendirmesinde bulunan Biruni Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Yüksel ve ekibi yeni dönem öğrenci adaylarına kapılarını açtı.

BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR

‘Başarı tesadüf değildir' diyen Prof. Dr. Adnan Yüksel, bir soyadı üniversitesi olmadıklarını vurgulayarak, ‘'Biz, 11nci asra damgasını vurmuş olan Biruni'den ilham alıp yola koyulanların üniversitesiyiz. Öğrencilerimizi de 21nci yüzyılın Birunileri olarak yetiştiriyoruz'' mesajının ardından  şu değerlendirmede bulundu:

ÖĞRENCİ KABUL EDECEK BÖLÜMLER

" 6 Fakülte, Meslek Yüksekokulu ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsüne sahibizEğitimde Biruni Metodu (BirDeHa) ile öğrenim gören öğrencilerimize birçok fırsatı bir arada sunuyoruz. Üniversitemiz bünyesinde ileri teknoloji ile donatılmış hastaneler, bilimsel araştırmalarla projeler, uygulama alanları ile laboratuvarlar, uluslararası fırsatlar, güçlü akademik kadromuz, çift diploma ve yandal imkânlarımız, burs çeşitliliğimizle Türkiye'nin en kapsamlı sağlık üniversitesiyiz. Biruni Üniversitesi bu yıl yeni olarak Hemşirelik bölümünün İngilizcesi ve Moleküler Biyoloji ve genetik bölümünün Türkçe olanına öğrenci kabul edeceğiz. Bir başka yeniliğimiz ise ikinci bir hastane daha açacak olmamız. İnşaatına başlanan Biruni Üniversite Hastanesi, 600 yataklı ve son sistem teknoloji alt yapısına sahip olacak."

KRİTİK TARİH 14 AĞUSTOS

Yetkin, araştırma performansı ve bilimsel yayın verimliliği yüksek, yurt dışı tecrübesi ve evrensel vizyonu olan akademik kadroya sahip olan  üniversite, bilim insanı yetiştirme programlarıyla öne çıkıyor. “Bilimin Geleceği” sloganıyla yola çıkan Biruni Üniversitesi, evrensel deha Biruni'ye yakışır bir bilim anlayışı ile geleceğin Biruni'lerini yetiştirmek için eğitim yolculuğuna tüm hızıyla devam ediyor. illikler ayatı 6 kokulu nstitüsü uni renim iz ji n ni'ye Geçen hafta ba eçen hafta başlayan Biruni Üniversitesi iruni Üniversitesi tercih tan ercih tanıtım günleri günleri 14 Ağustos  akşamına kadar devam edecek.

HANGİ FAKÜLTELER VAR

● Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ● Sağlık Bilimleri Fakültesi ● Tıp Fakültesi ● Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ● Diş Hekimliği Fakültesi ● Eczacılık Fakültesi ● Eğitim Fakültesi 

ARAŞTIRMA MERKEZLERİ

● BİRATTO ● Biruni TÖMER ● Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi ● Eleştirel Düşünce Uygulama ve Araştırma Merkezi ● Kariyer Merkezi ● Otizm Uygulama ve Araştırma Merkezi ● Sürekli Eğitim Merkezi ● Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ● Meslek Yüksek Okulu

 

YORUMLAR (0)