DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Birleşik Suriye Ordusu kendini yapılandırıyor

Temmuz ayında Özgür Suriye Ordusu grupları tarafından kurulan Birleşik Suriye Ordusu kendini yapılandırıyor.

5 Yıl Önce
2017-08-20 17:28:50

TIMETURK | HABER MERKEZİ
 
Temmuz ayında birçok Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) grupları tarafından kurulan Birleşik Suriye Ordusu ilk bildirisini yayınladı. Birleşik Suriye Ordusu, yayınladığı bildiride Esed güçleri ile destekçileri Rusya ve İran'ın desteklediği milisleri sert bir şekilde hedef alacaklarını belirtti.

Birleşik Suriye Ordusu genel komutanlığı yayınladığı ilk bildiride şu sözlere yer verdi: "Bölgesel ve uluslararası güçlerle karşılıklı menfaat sistemi üzerinden Esed rejimini tüm kurumları ile birlikte bitirmeye yönelik müzakereler yapabiliriz. Onun dışında Suriye halkının menfaatleriyle uyuşmayan hiçbir müzakereye açık olmayacağız." 

Dış güçlerin ajandalarını uygulamaktan uzak durduklarını ve hiçbir güçten destek almadıklarını belirten bildiride “Önümüzde iki seçenek var. Ya Bileşmiş Milletler'in denetiminde siyasi bir sonuca varmak ya da Esed rejimini bitirene dek savaşmak. Suriye halkının haklarını muhafaza etmeyen hiçbir siyasi çözümü de çözüm olarak kabul etmiyoruz” sözlerine yer verildi.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (10)

Esad birkaç yıl önce muhalifleri sorunu sandıkta çözmeye davet etmiş ve kaybederse gideceğini söylemişti hatırlarsanız. “Söz milletin” diyenler Suriye söz konusu olunca niçin savaşta ısrarcıdır ve hangi yüzle durmayan kandan şikayet edebiliyorlar?

ÖSO’nun ABD projesi olduğu teyit edilmiştir: “ÖSO terör örgütü falan değil. Amerika'nın başında birlikte kuralım dediği örgüttür, direniş hareketidir.” C.başkanı R.T.E.

Carle del ponte' yle kafayı bozan arkadaşa: kimyasal beşşer kimyasalı kullandığını gizleme gereği bile duymuyor. yüzlerce kez kimyasal kullandığı için iran ve rusyanın gazabına uğradı. defalarca kez kullanacağız mealinde açıklamalar yaptı. uçaktan atılan kimyasal görüntüleri youtube' de var.. beşşar dibine kadar zalim, köküne kadar kafir, sizlere iyi görülecek kadar fasık ve münafık, kendi halkını zehirleyecek kadar KİMYASAL beşşardır.

tümüyle yozlaşıp bir şey ortaya koyamayınca şimdi isim değiştirerek bir şey yapabileceğinizi düşünüyorsanız ne büyük bir hayal.Suriye halkına esed gibi kan ve gözyaşından başka bir şey vermediniz..Canınız cehenneme...

Her haberin altına 'kimyasal beşşar' yazan arkadaş araştırma komisyonunda görevli olan Carla Del Ponte'nin açıklamalarını araştır. Örneğin Youtube'a Carla Del Ponte chemical sarin yaz bakalım ne çıkacak. Allah zalimleri iki dünyada da zelil edecek.

Kendilerini bir b.k zannediyorlar. Bazı beyinsizler de bunları ciddiye alıp haber yapiyor.

Allah rızası için şunu herkes Google'da araştırsın: Carla Del Ponte chemical sarin

Dünyanın küfür ordusuna kafa hz hamzanin talebelerinin Allah yaninizdadir. Amerika ya, israil e, rusya ya, fitne devleti irana, pkk, hdp, pydye, tekfirci işide, kimyasal beşşara ve hizbuşeytana k karşı savaşan bu aslanlara Allah yardım etsin. Vallahi billahi hak yoldalar ve kesinlikle doğru yoldalar. Çünkü bütün kötülere karşı savasiyorlar. Butun Aşırı uçlara karşı savasiyorlar. Dünyanın bütün zalimlerine karşı savasiyorlar.bölgesel bütün zorbalara karşı savasiyorlar.

Hala hayal peşindeler. İdlip'i ellerinde tutabilirlerse ona şükretsinler.

Sizi böcek gibi ezerler, beyinsiz tayfa.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş