DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bir grup Suriyeli daha Türkiye'ye girdi

ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin hava bombardımanı ve bazı grupların baskısından kaçan bir grup Suriyeli, Akçakale Gümrük Kapısı'ndan Türkiye'ye girdi.

15.06.2015 14:20:04

AA'nın haberine göre, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Suriye'nin Haseke kentine bağlı Rasulayn bölgesine düzenlediği hava bombardımanı ve bazı grupların baskısından kaçan bir grup Suriyeli, Akçakale Gümrük Kapısı'ndan Türkiye'ye girdi.

Bölgede 40 dereceye ulaşan sıcaktan etkilendikleri gözlenen çoğunluğu kadın, çocuk ve yaşlılar, sınırdan geçtikten sonra kayıt merkezine alınıyor. Burada üstleri aranan ve beraberlerinde getirdikleri eşyası x-ray cihazında kontrol edilen Suriyeliler, daha sonra sağlık taramasından geçiriliyor, özellikle çocuklara aşı yapılıyor. 

Fenalaşan sığınmacılara 112 Acil Servis ekipleri müdahalede bulunuyor. Bebekleriyle ülkelerindeki karışıklıktan kaçan Suriyeliler, bölgenin tek güvenli limanı gördükleri Türkiye'ye teşekkür ediyor. 

Mehmetçik, sığınmacılara geçişte yardımcı oluyor, Türk Kızılayı, AFAD ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri de su, bisküvi ve çorba ikramında bulunuyor.

Torbalara koydukları birkaç parça eşyayla sınırdan geçen Suriyeliler, akrabalarının yanına, kalacak yeri olmayanlar ise AFAD'ın kamplarına yönlendiriliyor.

 

 

 

 

 

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mehmet guler

Allah o kefenleri size insallah gercekten giydirir. cunku siz nedediginizi bilmeyen mlkp dhkp c pkk hdp arkasinda gidiyorsunuz allah sizi islah etsin. AMİN

Görüş Bildir Bizimle Paylaş