DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,1615 ₺

EURO

17,3303 ₺

ALTIN

967,40 ₺

BİST

2.375,00 ₺

'Bir daha Hz. Muhammed'i çizmeyeceğim'

Fransa'da Efendimiz SAV'e hakaret ettikten sonra saldırıya uğrayan karikatür dergisi Charlie Hebdo'nun çizerlerinden Luzier, 'Bir daha Hz. Muhammed karikatürleri çizmeyeceğim, artık bu konularla ilgilenmiyorum' dedi.

8 Yıl Önce
2015-04-29 22:11:49

Fransız karikatür dergisi Charlie Hebdo'da "Luz" mahlasıyla çizen Renald Luzier, bir Fransız dergisine verdiği röportajda, 7 Ocak sonrası dergiden ayrılarak bir daha hiçbir şey çizmek istemediğini ancak kaybettikleri arkadaşları anısına bir süre daha çizmeye devam ettiğini kaydetti.

Hayatının sonuna kadar çizer olarak kalmak istemediğini belirten Luz, "Bir daha Hz. Muhammed karikatürü çizmeyeceğim, artık bu konularla ilgilenmiyorum" dedi.

Luz, derginin saldırıdan sonra çıkan ilk sayısının kapağındaki karikatürü çizmişti.

Paris'te 7 Ocak'ta Charlie Hebdo dergisine saldırıyla başlayan ve art arda 3 gün devam eden terör saldırılarında 17 kişi hayatını kaybetmiş, emniyet güçlerinin operasyonları sonucu saldırganlar ölü ele geçirilmişti. .

YORUMLAR (2)

M

Bu avrupalilar var ya, hep oturup konusmadan bahsederler. Sizle müslümanlar kaç kere oturup konustu, yap^mayin etmeyin diye, rencide ediyorsunuz bizi dedik. dinlemediniz, burnunuzun dikine gittiniz. Ama bir silah patladi, : hemen, artik bu isi biraktik ilgilenmiyoruz. Bunu yapmayacaktiniz iste ! simdi millet ne sanacak? Isler konusmayla degil, silahla halloluyormus bak diyecek, ne desin cahil millet baska?

mehmet yılmaz

yeni aklı başına gelmiş..bir musibet bin nasihatten iyidir derlermiş..aynen de öyle olmuş..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş