DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bingöl'de 13 kişi tutuklandı

Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması çerçevesinde gözaltına alınan 13 kişinin tutuklandığını belirtti.

6 Yıl Önce
2016-07-30 14:35:09
Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması çerçevesinde gözaltına alınan 13 kişinin tutuklandığını belirtti.

Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, FETÖ soruşturmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Bektaş, "Çeşitli askeri birliklere gönderilen ve sözde bulunduğu ilin sıkı yönetim komutanı olarak ilan edilen 49. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Yunus Kotaman ile FETÖ/PDY'nin yargı içinde uzantısı olan 1 cumhuriyet savcısı, 2 hakim ile Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı 4 cumhuriyet savcısı ile 2 hakim ve 2 kaymakam hakkında soruşturma başlatılmış, toplam 10 hakim ve cumhuriyet savcısı, 2 kaymakam ile 49. Komando Tugay Komutanı olup sözde Bingöl ili sıkıyönetim komutanı olarak atanan Tuğgeneral Yunus Kotaman, 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek' ve 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından Bingöl Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmıştır" dedi.

FETÖ/PDY terör örgütü ile bağlantıları tespit edilen 6 polis memuru, 1 memur, 2 rütbeli askeri personel ve 16 sivil kişi ile ilgili Bingöl Sulh Ceza Hakimliği kararı ile arama ve el koyma kararlı icra edildiğini ve bu şahısların soruşturma kapsamında gözaltına alındığını kaydeden Bektaş, "Haklarındaki yasal süreç devam etmektedir" ifadelerinde bulundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş