SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Binali Yıldırım'dan Ekrem İmamoğlu - İsmail Küçükkaya buluşmasına ilk yorum

Binali Yıldırım'dan Ekrem İmamoğlu - İsmail Küçükkaya buluşmasına ilk yorum

Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu'nun İsmail Küçükkaya ile ortak yayın öncesinde bir otelde bir araya gelmesinin gayri ahlaki olduğunu söyledi.

Binali Yıldırım'dan Ekrem İmamoğlu - İsmail Küçükkaya buluşmasına ilk yorum
18.6.2019 14:09:09

Ak Parti ve CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayları Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz gün ortak canlı yayına çıkarak soruları yanıtladı. İmamoğlu, yayın öncesinde "Binali Yıldırım soruları istemiş" iddiasında bulunsa da bu iddiayı moderatör İsmail Küçükkaya yalanladı. Yayın sırasında Yıldırım'ın konuyu sorması üzerine cevap veren İmamoğlu bu iddiayı neye dayandırdığına ilişkin açıklama yapmadı.

İMAMOĞLU ve KÜÇÜKKAYA YAYIN ÖNCESİ BULUŞTU

İmamoğlu, iddiasına ilişkin kanıt sunmasa da bugün ortaya çıkan görüntüler "sorular sızdırıldı" iddialarını tekrar gündeme getirdi. Fakat bu sefer konu Binali Yıldırım ile değil Ekrem İmamoğlu ile ilgiliydi.

İmamoğlu ve programın moderatörü İsmail Küçükkaya'nın bir otelde görüştüğü ortaya çıktı.

BİNALİ YILDIRIM'DAN İLK YORUM

Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu'nun İsmail Küçükkaya ile ortak yayın öncesinde bir otelde bir araya gelmesinin gayri ahlaki olduğunu söyledi. "Böyle bir görüşmeyi neden kamuoyundan gizlediniz, bu görüşme ne kadar sürdü? Rakibimden bunun cevabını bekliyorum" dedi.

Yıldırım şunları söyledi:

"Rakibimizin danışmanlarıyla birlikte yapılacak programın moderatörüyle programdan önce bir araya gelmiş olması gayri ahlaki bir durum. Bunun gizlenmesi ise felakettir. Madem bir yayın var beraber bir yayın var. İki aday var. Bir adayla görüşüp konuşulması, diğer adaydan bunun esirgenmesi, konuşulmamasının ne anlama geldiğini kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Bana Küçükkaya'dan yüz yüze görüşme talebi gelmedi. Önemli olan orada görüşülmesi, bana bir teklif gelmemesi ve bunun gizlenmesi açıkça bir eşitsizlik ve gayri ahlaki bir durumdur. Ben buradan Ekrem İmamoğlu'na, rakibime soruyorum; Böyle bir görüşmeyi neden benimle ve kamuoyuyla paylaşmadınız? Bunun cevabını rakibimden bekliyorum. İkincisi moderatör 2-3 dakika sürdü dedi bu görüşme için. Gerçekte ne kadar sürdü onun da cevabını bekliyorum."

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR