SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Bin liralık destek nasıl alınır? İhtiyaç sahiplerine 1000 lira ne zaman ödenecek?

Koronavirüs salgınına karşı alınan ekonomik önlemler hayata geçirilmeye başlanıyor. Alınan önlemlerin başında ihtiyaç sahibi 2 milyon 111 bin haneye bin liralık ödeme geliyor. Bin liralık destek nasıl alınır? İhtiyaç sahiplerine 1000 lira ne zaman ödenecek? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamasında ihtiyaç sahiplerine 1000'er liralık ödemelerin 1 Nisan'da başlayacağını duyurdu. Peki bin liralık destekten faydalanmak için şartlar neler?

Bin liralık destek nasıl alınır? İhtiyaç sahiplerine 1000 lira ne zaman ödenecek?
30.3.2020 12:47:47

Koronavirüs salgınına karşı alınan ekonomik önlemler hayata geçirilmeye başlanıyor. Alınan önlemlerin başında ihtiyaç sahibi 2 milyon 111 bin haneye bin liralık ödeme  geliyor. Bin liralık destek nasıl alınır? İhtiyaç sahiplerine 1000 lira ne zaman ödenecek? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamasında ihtiyaç sahiplerine 1000'er liralık ödemelerin 1 Nisan'da başlayacağını duyurdu. Peki bin liralık destekten faydalanmak için şartlar neler? 

Tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs salgını ekonomik önlemlerin alınmasına neden oldu. Bazı işletmeler üretime ara vermek zorunda kaldı. Devlet de 2 milyon 11 bin haneye 1000 lira sosyal yardım destek ödemesi yapmayı kararlaaştırdı. Peki bin liralık destek nasıl alınır? İhtiyaç sahiplerine 1000 lira ne zaman ödenecek? İşte bu soruların yanıtları haberimizde...

BİN LİRALIK DESTEK NASIL ALINIR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, söz konusu destekten yararlanmak için vatandaşların herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek olmadığını belirtti.

1000 LİRALIK ÖDEMELER NE ZAMAN YATACAK?

Bakan Selçuk, ihtiyaç sahibi 2 milyon 111 bin haneye 1000'er liralık destek ödemelerine 1 Nisan'da başlanacağını açıkladı.

BİN LİRALIK SOSYAL YARDIMI KİMLER ALABİLİR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zümrüt Selçuk "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; halihazırda Bakanlığımızın düzenli sosyal yardımlarından faydalanan ihtiyaç sahibi 2 milyon hanenin tamamı 1000'er lira nakdi destekten yararlanacaktır" açıklamasında bulunarak kimlerin yardımdan yararlanacağını açıkladı. Bakan Selçuk yapmış olduğu bu açıklama ile bin liralık nakdi yardım paketinden sadece hali hazırda düzenli olarak sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi ailelerin yararlanabileceğini belirtti.

TÜM İŞLETMELER KISA ÇALIŞAM ÖDENEĞİNE BAŞVURABİLİR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Covid-19 nedeniyle faaliyetlerini yavaşlatan/durduran tüm işletmelerin kısa çalışma ödeneğine başvurabileceğini bildirdi. Yaklaşık 19 bin firmanın 420 bin sigortalı için kısa çalışma ödeneğine başvurduğunu kaydeden Selçuk, kısa çalışma ödeneğine en fazla başvurunun imalat, konaklama ve yiyecek hizmetleri sektöründen yapıldığını söyledi.

bin_lira_destek_ödemesi_ne_zaman_ödenecek

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR