DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bill Gates'ten dikkat çeken yeni koronavirüs iddiası

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, koronavirüs salgını ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. 67 yaşındaki Gates her 20 yılda bir corona virüs benzeri bir salgın ile karşılaşabileceğimiz görüşünde.

2 Yıl Önce
2020-04-10 09:48:48

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, koronavirüs salgını ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. 67 yaşındaki Gates her 20 yılda bir corona virüs benzeri bir salgın ile karşılaşabileceğimiz görüşünde.

Salgına karşı mücadele kapsamıda milyonlarca dolar bağış yapan Bill & Melinda Gates Vakfı Başkanı olan Bill Gates koronavirüs ve etkileri hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs  karşı verilen mücadele hakkındaki görüşleri sorulan Gates Financial Times'a yaptığı açıklada oldukça dikkat çekici.

Daha önceki yıllarda salgın hastalıkların insanoğlunun en büyük sorunu olduğu iddiasını farklı platformlarda dile getiren Gates corona virüsü insanların hayatlarında yaşadıkları en büyük olay olarak nitelendirdi.

Bu salgından devletlerin de ders çıkaracağını belirten Gates bu kapsamda erken uyarı sistemlerinin de hayatımıza girmesini beklediğini belirtti. Gates ayrıca gerekli önlemler daha önce alınsaydı bugün harcadığımız trilyonlarca doların harcanmasına gerek kalmayacağını öne sürdü.

Koronavirüs  benzeri bir salgının her 20 yılda bir karşımıza çıkabileceğini belirten Gates şu an yaşadığımız durumdan ders çıkarıldığına ve gelecekte benzer bir durumda daha hazırlıklı konumda olacağımıza inandığının altını çizdi.

Bill Gates, koronavirüs  salgınından yıllar önce gezegenimizin böyle bir sorun ile karşı karşıya kalabileceğini belirtmişti.

"Dünya, savaş için hazırlandığı ciddiyetle pandemi için hazırlanmalı" diyen Gates'in iddiasına göre kontrol edilemeyen bir biliminsanı, laboratuvarda çiçek hastalığının daha ölümcül bir formuna dönüştürebilir iddiasında bulunmuştu.

Dünyanın en zengin ikinci insanı unvanını elinde bulunduran, Microsoft'un kurucusu Bill Gates ve eşi Melinda Gates, koronavirüsü salgınına karşı mücadele için 100 milyon dolar bağışlamıştı. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (2)

Bu adamın iyi niyetli olabilecegine hiç inanmıyorum daha önce yaptığı bir konferansı nedeniyle.Yaptigi açıklamalar niyetini sergiler biçimdeydi.Pek te iyi niyetli söylemler degildi bugünleri göz önüne alırsak.Adeta bugün yaşananlara ışık tutuyor.Yirmi yılda bir bu tür durumlarla karşılaşma fikri daha çok korku salıp ülkelerin siyasetlerini şekillendirmek ister gibi.Gecen gün dile getirilen dünya hükümeti fikrinin temelini doldurmaya yönelik,insanların her şeyin kontrol altına alınmak istendiği belli seçilmişlerin yönettiği bir küresel devletin oluşumu için insanlari hazırlamak.

Hasan Sebilci

Şeytanın adamı insanlara neler yapacaklarını söylüyor... Şeytanın şerrinden Allah'a sığınırız...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş