DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Kocaeli'de

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Kocaeli'de

7 Yıl Önce
2015-06-01 16:46:54
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, partililere "Bu azminiz, iradeniz ve kararlılığınız, Allah'ın izniyle çocuklarımızın daha güçlü bir Türkiye'de, daha güven içinde yaşamasını sağlayacak" dedi.

Bakan Işık, Leyla Atakan Kültür Merkezi'ndeki AK Parti İl Kadın Kolları üye katılım programına, Saraybosna'dan gelen 92 yaşındaki Nimet Yahiç ile iştirak etti.

Yahiç ile kürsüye çıkan Işık, seçimlere az bir süre kaldığını söyledi. "Sizin bu azminiz, iradeniz ve kararlılığınız, Allah'ın izniyle çocuklarımızın daha güçlü bir Türkiye'de, daha güven içinde yaşamasını sağlayacak" ifadesini kullanan Işık, emeklerinden dolayı katılımcılara teşekkür etti.

Bakan Işık, "Nimet annenin" Saraybosna'dan geldiğini belirterek, Yahiç'i katılımcılara tanıttı.

Nimet Yahiç de Osmanlı torunu olduğunu, ülkedeki savaş döneminde büyük zorluklar yaşadıklarını anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı oğlu, Emine Erdoğan'ı da kızı gibi gördüğünü kaydeden Yahiç, şöyle konuştu:

"Evlatlarım 'Hacı anne kalacaksın yolda' diyorlar. Helal olsun, İslam için, Türkiye için çalışıyorum. Recep Tayyip Erdoğan, Bosna'da güneş gibi doğdu. Sizin kurbanlarınızı biz yiyoruz. Bizim medrese talebelerimizi siz yediriyorsunuz. Siz beni sevdiniz, Allah da sizi sevsin. AK Parti'nin bayrağını alalım ve kazansın. Türkiye kazanırsa Bosna da Kosova da Makedonya da kazanır."

Yahiç'in konuşması sırasında, Bakan Işık ve birçok katılımcının duygulandığı görüldü.

Konuşmaların ardından AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Emine Zeybek, Yahiç'e çiçek verdi. Daha sonra Bakan Işık ve beraberindekiler, partiye üye olanlara rozet taktı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ahmed nureddin

4500 kürt koyu yakildi.3 milyonu batiya suruldu.ceylan onkol ve ugur kaymaz gibi binlerce kürt cocugu ve bebesi olduruldu.Kurtler asit kuyularna atildi, dyarbakir cezaevnde iskenceyle olduruldu.17.500 u faili mechule gitti. Agiri,zilan,kocgiri,dersim,palu ve lice katliamlarnda binlerce kurt olduruldu.isid de insanlari diri diri yakti,suda bogdu, kadinlarn irzina gecti, kafa kesti ve binalardan atti.Simdi insanlktan nasbini almayanlar diyor ki ama isid bunlari turkiyede yapmadi ve teror orgutu degil. Ben de diyorum ki oldurulenler Kürt olunca sizde ne vicdan kaliyor ne de iman.Daha ne diyeyim.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş