DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Özlü uyardı: Virüs fırsat kolluyor

Son iki gündür vaka sayılarındaki artışa dikkat çeken Prof. Dr. Tevfik Özlü vatandaşları uyardı. Özlü, ' Virüs tedbirsizliği affetmiyor. Salgın kaldığı yerden devam etmek etmek için fırsat kolluyor' dedi.

1 Yıl Önce
2020-06-14 07:02:22

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, son iki gündür açıklanan vaka sayılarıyla ilgili değerlendirmede bulundu..

Özlü, vaka sayılarıyla ilgili değerlendirmede ve uyarıda bulundu.

"BU BİR UYANDIRMA ALARMI"

Özlü "İki gündür günlük olgu sayımızda artış var. Bu bir uyandırma alarmı. “Salgın bitti, tehlike geçti, eski günlere döndük” gibi davranmaya devam edemeyiz. Virüs tedbirsizliği affetmiyor. Salgın kaldığı yerden devam etmek etmek için fırsat kolluyor." dedi.

XRucw_1592084991_7231

BAZILARIMIZIN TEDBİRSİZLİĞİNİN
FATURASINI HEPİMİZ ÖDÜYORUZ

Bazılarımızın tedbirsizliğinin faturasını hepimiz ödüyoruz. Bu mücadeleyi hep birlikte yürütmek zorundayız.

ESKİ ALIŞKANLIKLARINIZI TEKRARLAMAYIN

Memleketinize, köyünüze, baba ocağınıza döndüğünüzde eski alışkanlıklarınızı tekrarlamayın. Akrabalarınız, büyükleriniz, komşularınızla temas, el öpme, sarılıp, kucaklaşmaktan sakının. Ortak yemek, kahvaltı ve partilerden kaçının. Onları ve kendinizi tehlikeye atmayın.

NİŞAN, SÖZ, SÜNNET, TAZİYE, ASKER UĞURLAMA GİBİ TÖRELER

Nişan, söz, sünnet, taziye, asker uğurlama gibi törelerimizi eskisi gibi değil; maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak ve yeni normlara göre yapalım.

“BANA BİR ŞEY OLMAZ” DEMEYİN

“Bana bir şey olmaz” demeyin. Herkese olan size de olabilir. Siz de herkes gibisiniz. Hiçbirimiz güvende değiliz. Virüs içimizden birilerinde dolaşmaya devam ettikçe, hepimiz tehdit altında olacağız. Bu kolektif bir mücadele. Birbirimizi uyaralım.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş