DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bilal Erdoğan: İmam hatip nesli bu ümmetin bel kemiğidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, İmam Hatip neslinin ümmetin bel kemiği olduğunu söyledi...

5 Yıl Önce
2016-12-09 21:51:23

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, imam hatip neslinin Türkiye'nin güvencesi olduğunu söyledi.

Ajanslarda yer alan habere göre; 'İmam Hatipliler Gençlik Buluşması' programında konuşan Erdoğan, Türkiye'nin güçlü olması için çok çalışmaları gerektiğini belirterek, "Bu ülkede terörü bitirmek için müttefiklerimizden silah istedik bize vermediler. Biz, terörü bitirmek için ihtiyacımız olan ekipmanı NATO müttefiklerimizden istedik, uygun görüp bize satmadılar. Daha dün, Türkiye'yi terörize etmek isteyen, bu ülkeyi bölmek isteyen guruplara uçaksavar silahları tedarik etmeye karar verdiler. Bizi namerde muhtaç etmeyin. Bu ülkeyi namerde muhtaç etmeyin. O kadar çok çalışın ki, o kadar büyük işler yapın ki, dünya mazlumları da namerde muhtaç olmasın" dedi.

Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimini yaşadıklarını, sahte vaatlerle sapkın, gizli, yer altına kaçmış, insanların düşüncelerini istismar eden din anlayışlarını sömürenleri gördüklerini belirtti. İnsanların istikametini bozan hainleri gördüklerini ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

'NEDEN İMAM HATİP NESLİ BUNLARIN TUZAĞINA DÜŞMEDİ, ÇÜNKÜ…'

"Onlar 'Cebrail parti kursa oy vermem' demişti, hatırlıyor musunuz. Hatırlıyorsunuz değil mi? Peygamberimiz için 'kusura bakma ey Muhammed, senin bu tavsiyeni uygulayamayacağım' demişti. Sonra bunları gördük, siz de gördünüz. Müslümanlara, kendilerini takip edenlere tedbir kisvesi altında 'Namazını kılma, başını örtme, gerekirse oruç tutma, mecbur kalırsan içki iç' dediler. Müslümanlara bunları söylediler. Bunu asla unutmayacağız. Neden biliyor musunuz? Kula kul olmanın sonuçlarını gördük. İmam hatip neslini neden bunlar hiçbir zaman tasvip etmedi çünkü birisi size gelip de 'mecbur kalırsan içki iç, orucunu tutma, namazını kılma' dediği zaman, imam hatipliler bunlara 'dön arkanı git ben dinimi asli kaynaklarından öğrendim, senin gibi şaklabanlara pabuç bırakacak adam değilim' der. Bakın neden imam hatip nesli bunların tuzağına düşmedi çünkü imam hatip nesli İslam dinini asli kaynaklarından öğrendi. Peygamberimizin hayatını doğru bir şekilde okudu. O nedenle imam hatip nesli bu ülkenin güvencesidir. İmam hatip nesli bu ümmetin bel kemiğidir."

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (4)

hak

evet bilal bey , son 15 yılda imam hatipli kökenki yöneticilerin ülkeyi getirdiği noktayı cümle alem ibretle izliyor. ekonomiden eğitime halimiz ortada .Allah sizi sevenlerinizin başından ayırmasın.

Mehmet

Bu aralar ortalarda fazla görünüyor. Herhalde bir yerlere hazırlanıyor.

Cevdet

İmamhatip okulları insanları gerçek kurtuluşa ulaştıracak olan gerçek İslamı öğretip yaşatmadığı gibi Erdoğan gibi İslamcı ırkçı faşistler de yetiştiriyor. İslamda türklüğü silah ve zorbalık ile kürt milletine dayatmak ve bu uğurda insan öldürmek yoktur. Müslüman insan anayasayı islama kurana göre değiştirir, kuldan değil Allahtan korkar, millete değil Allaha ve hakkaniyete dayanır güvenir. Türk islamcılar ırkçıdır kemalist devletçidir

konyali

O DEDIGIN IMAM HATIPLILERIN COGUNLUGU DUNE KADAR OKYANUS OTESINE SELAM GONDERMEKTEN, TURKCE OLIMPIYATLARINA ( REZALETINE ) KATILIP ALKISLAMAKTAN ZEVK ALIYORLARDI NABER !!!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş