SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Beyşehir Gölü'nde kuş sesleri yükseliyor

Türkiye'nin önemli kuş cennetleri arasında gösterilen milli parkta yaşam süren su kuşları, göl kıyılarında sazlık kesimlerde besin arayışlarını sürdürüyor

Beyşehir Gölü'nde kuş sesleri yükseliyor
26.4.2020 19:05:58
Türkiye'nin sınırları itibariyle en büyük ikinci büyük milli parkı olan Beyşehir Gölü Milli Parkı'nda, ilkbahar mevsimi ile birlikte kuş cıvıltıları artmaya başladı.

Aynı zamanda Türkiye'nin önemli kuş cennetleri arasında gösterilen milli parkta yaşam süren su kuşları, göl kıyılarında sazlık kesimlerde besin arayışlarını sürdürüyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla alınan önlemler kapsamında yurt genelinde getirilen sokağa çıkma yasağı Beyşehir'de devam ederken, kent merkezindeki göl kıyıları da büyük bir sessizliğe büründü.

Yürürlüğe giren kısıtlamalar nedeniyle sahil boyu ve parklar boş kalırken, göl kıyılarında özgürce kanat çırpan, sularda yiyecek arayışına giren su kuşları ortaya çıkan sessizliğin tadını çıkarıyor.

Kıyı kesimlerde sazlıklar arasında gezinen balıkçıllar, karabataklar, dalağan ve diğer  türler yoğun olarak gözlenirken, bu türlerin göl sularına sık sık dalarak balık avlamaya çalışmaları dikkat çekiyor.

GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR