Beykent Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı | Öğretim Üyesi alım şartları neler?

Beykent Üniversitesi öğretim üyesi alım detaylarını, resmi gazetede yayınladı. Konuyla ilgili şartları ve kadroya başvuru yapılması için gereken detayları paylaşan rektörlük, 'Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği' kapsamında 1 kişinin alınacağını belirtti. Peki ama şartlar neler? Beykent Üniversitesi Öğretim Üyesi alımı ne zaman yapılacak? Ünvan yükseltilme ya da atanma ne zaman yapılacak? 2021 güncel Beykent Üniversitesi öğretim üyesi alım detayları nelerdir? Kaç kişi alınacak? İşte detaylar...

17.01.2021 11:07:29

Beykent Üniversitesi Öğretim Üyesi alım şartları ve detaylarını, resmi gazetede duyurdu. 

Beykent Üniversitesi Rektörlüğü konuyla ilgili;

Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesine çeşitli alanlarda; 1 Öğretim Üyesi alınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır.

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracakların, başvuruda bulunduğu fakülte ve bölümü belirten bir dilekçenin ekinde, YÖK formatlı özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (4 takım) halinde ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Mevzuatı Uyarınca Akademik Personel Adayı Açık Rıza Metnini vermeleri gerekmektedir.

Başvurular bu ilanın Resmî Gazete'de yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde T.C. Beykent Üniversitesi Yazı İşleri Müdürlüğü'ne şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmaz. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez. Başvuru için gerekli belgeler ve diğer tamamlayıcı bilgiler ilgili birimlerden öğrenilecektir.

Duyurulur.

adanaaaaaa

*Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik'in 7. maddesi hükümlerine uygun olarak dil yeterliliğine sahip olmak.

Not: 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Mevzuatı uyarınca hazırlanan Aydınlatma Metni'ne https://www.beykent.edu.tr/beykent- hakkinda/kisisel-verilerin-korunmasi/kvk-mevzuatuyarinca- akademik-personel-adayi-aydinlatma-metni linkinden erişim sağlanabilmektedir.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Mevzuatı Uyarınca Akademik Personel Adayı Açık Rıza Metnine https://www.beykent.edu.tr/beykent-hakkinda/kisisel-verilerin-korunmasi/kvkmevzuat-uyarinca-akademik-personel-adayi-acik-riza-metni linkinden erişim sağlanabilmektedir.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)