SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Beş milyon Fransız halkı yoksulluktan etkileniyor

Beş milyon Fransız halkı yoksulluktan etkileniyor

Eşitsizlikler hakkında hazırlanan bir raporda, 30 yaş altı ve tek ebeveynli ailelerin en çok güvencesizlikten etkilendiğini ortaya koydu.

Beş milyon Fransız halkı yoksulluktan etkileniyor
12.10.2018 18:13:12

Bu gerçekten de son derece üzücü bir gerçek. Son on yılda Fransa'da fakirlerin sayısı çok fazla arttı. Güvencesizlik, temel olarak 30 yaş altı ve tek ebeveynli ailelerin çocuklarını etkiliyor.

Hazırlanan bu bağımsız raporun lideri Anne Brunner basın toplantısında, yoksulluk hakkındaki mevcut resmi verileri derleyip analiz ettikten sonra açıkladı. 2006 ile 2016 yılları arasında, yoksulluk sınırının altında yaşayan yoksul insanların sayısı 4,4 milyondan 5 milyona çıktığını açıkladı.

Aslında bunun bir sefalet patlaması olmadığını, sadece son on yılda meydana gelen eşitsizlikte kayda değer bir artış olduğunu ifade etti.

Fakirlerin % 25'i tek ebeveynli bir ailede yaşamaktadırlar. Büyük şehirlerde ise fakir kesim, 20 yaş altında olup nüfusun % 65'ini oluşturmakta.

2015 yılında 1,7 milyon çocuk hane sayısını oluşturmaktaydı. Tek ebeveynli aileler, yoksul nüfusun yaklaşık dörtte birini oluşturuyor ve %19'u yoksulluk sınırının altında bir yaşam sürüyor.

Ortalama geliri, tek bir kişi için aylık 1.026 euro olarak düşünen INSEE'ye göre yoksulluk oranı 2017'de % 14 seviyesinde sabit kalmıştır.

Kaynak: Le Point


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR