DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Berat Kandili'nde bütün günahlar affedilir mi?

İslami Camianın saygı duyduğu hocaların başında gelen Nurettin Yıldız Hoca, kendisine yöneltilen Berat Kandili ile ilgili soruya fetvameclisi.com adlı sayfasından cevap verdi.

26.05.2015 19:38:10

Soru: Nurettin Hocam acaba Berat kandili ile ilgili kafama takılan iki mesele var:

1- Acaba Berat kandilinde samimi olarak dua eden, kulluk vazifesini ifa etsin etmesin, her müslümanın mı yoksa sadece bütün dini vecibelerini ifa edip de ama aynı zamanda fısk ve hata da işleyen müminler mi affedilir?

2-Berat kandilinde bir mümin affedilse ama bir müddet sonra gene terk edemediği bir günahı işlese geriye dönük o kabul görmüş mağfiret dileği de hükümden kalkar mı? Yani günahlar gene amel defterine avdet eder mi?

Cevap: Selamünaleyküm.

Allah Teâlâ, kapısını çalanlara vaatte bulunmuştur. Evet, toptan affettiği kulları da vardır ama ilke kapıyı çalanlar için affın olacağı şeklindedir. Kimi ne kadar affedecek, öncesi sonrası ne olacak gibi soruların gerçek cevabını ancak Peygamber aleyhisselamın bildirmesi ile bilebiliriz. Bu konuda açık bir bilgi bize ulaşmamıştır. Sadece umut taşıyoruz. Allah'a emanet olun.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

enes umut

Tamamen KÜRTçü bir bakış açısıyla yazılmış.Ben bu yazıdan sonra NÇ nin HDP ye oy verdiğini düşünüyorum!İşte bu adamların en dindarı NÇ.Gerisini siz düşünün!!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş