DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Beceriksiz muhalefet, HDP'ye umut bağlamış'

Anadolu Partisi (AP) Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, muhalefetin AK Parti karşısındaki beceriksizliği nedeniyle HDP'den medet umduklarını söyledi.

03.06.2015 12:54:36

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Tarhan, "AK Parti ile baş edemeyen beceriksiz muhalefet, şu anda HDP'yi sübvanse ediyor. Sanki 'biz AK Parti'yi yenemedik, acaba Öcalan yener mi' diye bütün umutlarını ona bağlamışlar" dedi.

Tarhan, Darıca ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi'ndeki tarihi Çınaralaltı'da vatandaşlarla sohbet etti.

Tarhan, partisinin kısa bir süre önce kurulmasına karşın büyük ilgiyle karşılandığını, özellikle yurt genelinde kadınların ilgisinden memnun olduğunu söyledi.

Pazar günü yapılacak seçim sonrası koalisyonu öngörmediğini belirten Tarhan, şunları kaydetti:

"AK Parti'yle mücadele edemeyince HDP'ye sarıldılar"

"AK Parti ile baş edemeyen beceriksiz muhalefet, şu anda HDP'yi sübvanse ediyor. Sanki 'biz AK Parti'yi yenemedik, acaba Öcalan yener mi' diye bütün umutlarını ona bağlamışlar. Biz de diyoruz ki, meclise ancak AK Parti ile mücadele edebilecek bir partinin girmesi halinde gerçek bir demokrasiyi görebilir bu ülke. Bu yüzden AK Parti ile gerektiğinde kol kola girebilecek HDP'nin değil, AK Parti ile gerektiğinde mücadele edebilecek Anadolu Partisi'nin Mecliste olması gerektiğini düşünüyoruz. Ben Anadolu'nun gücüne inanıyorum, onu gücüyle daha 6 ay olmadan 81 ilde 85 seçim bölgesinde 550 adayla eğer sokaklardaysak şu anda bu bir Anadolu kadınının ve insanının gücüdür. Biz eninde sonunda iktidar olacağız."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş