Bayrampaşa'da Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde bir kıvılcımla başlayan yangın!

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde yangın meydana geldi. Yangın sebebiyle binadan çıkamayan vatandaşlar itfaiye ekipleri tarafından kurtarılırken Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, 'Bir kıvılcım tetikleyerek bu hale getirdi' dedi.

2020-07-03 16:02:50

Bayrampaşa Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde elektrik kontağından çıkan kıvılcım yangına sebebiyet verdi. Yangın kısa zamanda artarak binayı sardı. Binadan alevlerin yükseldiğini gören vatandaşlar durumu itfaiye, sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri binadaki yangın sebebiyle mahsur kalan vatandaşları kurtardı.

Sosyal mesafeyi görmezden gelerek bu görüntüleri kameraya aldılar

İtfaiye ekipleri yangın söndürme çalışmalarına devam ederken polis ekipleri de çevrede güvenlik önlemi aldı. Alev alev yanan bina itfaiyenin uzun çabaları sonunda kontrol altına alındı. Yangında ölen yada yaralanan olmadığı öğrenildi. Aynı zamanda bazı vatandaşların da sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak görüntü çekmeye çalıştığı görüldü.

 "Bir kıvılcım tetikleyerek bu hale getirdi"

Olay yerine gelerek incelemelerde bulunan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, "İtfaiyenin raporunu bekleyeceğiz. Öncelikle elektrik kontağından şase yaparak çıktığı tarafıma iletildi. Dolayısıyla o kıvılcımla birlikte - bildiğiniz gibi kompozitlerin aralarında da petrol türevleri vardır. Isıyı, sıcağı, soğuğu geçirmesin diye - tahmin ediyorum herhalde o kıvılcım kompozitle bina arasındaki o maddeye isabet etti. Tahmin ediyorum o kıvılcımdan dolayı böyle bir yangın meydana geldi. Tek tesellimiz, yukarılarda hiç kimse yoktu. Aşağıyı da çok kısa sürede boşalttık. En büyük tesellimiz bu oldu. Allah kimsenin başına vermesin. Bir kıvılcım tetikleyerek bu hale getirdi. Yaralı yok. Bina tamamen boşaltıldı" dedi.

YORUMLAR (0)