DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,0822 ₺

EURO

17,2258 ₺

ALTIN

962,07 ₺

BİST

2.388,54 ₺

Başörtüsü karşıtı bürokrat, Afganistan’a eğitim müşaviri oldu

28 Şubat sürecinden yıllar sonra düzenlenen yarışmada birinci olan İmam Hatip Lisesi öğrencisi Tevhide Kütük'ü kürsüden indiren Mutlu Canbolat, Afganistan'a Eğitim Müşaviri olarak atandı.

6 Yıl Önce
2017-03-08 15:47:35

TİMETURK | HABER MERKEZİ

Adana Kozan'da 2007 yılı Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen yarışmada birinci olan İmam Hatip Lisesi öğrencisi Tevhide Kütük'ü, başörtülü olduğu gerekçesiyle ödülünü almak için çıktığı kürsüden indiren Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat, Afganistan'a atandı.

Başı örtülü olduğu için o gün ödülünü alamayan Tevhide Kütük avukatı aracılığıyla, Kozan Kaymakamı Aydın Tetikoğlu, Garnizon Komutanı Hüseyin Çopur ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canpolat hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Akasyam Haber'in aktardığına göre; Feke, Kozan ve Kadirli'de İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Mutlu Canbolat geçtiğimiz yıl Afganistan'a Eğitim Müşaviri olarak atandı.

İŞTE SÖZKONUSU O OLAY!

.

YORUMLAR (4)

adalet

Akp ye oy veren dindarlar sakın şaşırmasın...siz akp den farklı bir şey mi bekliyordunuz?

ecz.halil kıdık

sevgili kardeşim;bu haber maalesef araştırmaya ihtiyaç duyan bişr haber.ben acizane bu suçlanan şahsı yani milli eğitim müdürünü araştırdım.sonuçta 28 şubatta dahil olmak üzere her dönemde inanç ve karakterinden dolayı sürekli darbe yemiş ve hatta dik duruşundan dolayı sürgünler yaşamış biri.birde 1 sene önceki bir atama niye şimdi haber oluyor bir kritik yapmanızı öneririm.bu şahıs üzerinden bir kadrolaşmayı sağlama amaçlı bir karalama kampanyası diye düşünüyorumm.özellikle islamoğlu ekolü ikinci fetö olma yolunda hızla ilerliyor.bu tür haberlerin makam boşaltma hareketi olduğuna inanıyorum

müslim

ohooooo ne vesayetçiler yönetimde bir araştırılsa; la biz ak partiye mi yoksa cehapeye mi oy verdik diye sorar millet.

kenan kaş

bu haber sizleri yanıltmasın. 2007 yılında başörtüsüne yönelik mağdur edebiyatının yapılması için danışıklı dövüş şeklinde mizansen kuruldu, bayan öğrenci alet edildi. bugün o yapılan mizansenin mükafaatı olarak atandı.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş