DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından

27.05.2015 23:56:42
Türkiye Basketbol Ligi play-off çeyrek final serisi üçüncü maçında Galatasaray Liv Hospital'ı 67-59 yenip adını yarı finale yazdıran Fenerbahçe Ülker'in başantrenörü Zeljko Obradovic, istedikleri oyunu sergileyememelerine rağmen kazandıklarını söyledi.

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Obradovic, özellikle THY Avrupa Ligi Dörtlü Final organizasyonunun ardından oyuncularının hem zihinsel hem de fiziksel olarak yorgun olduklarını belirterek, "Böyle büyük bir organizasyonun ardından bu yorgunluk normal. Enerjimizi ve motivasyonumuzu yükseltmemiz gerekiyor. Bugün normal bile oynamadık ama yine de kazanmasını bildik" diye konuştu.

Yarı final serisinde rakiplerinin Pınar Karşıyaka olduğunu hatırlatan Sırp teknik adam, "Oniki oyuncumuzun da her zaman hazır olması gerekiyor. Şimdi önümüzde yeni bir sayfa var" derken, taraftarların tribünlerde takımı desteklemek yerini karşılıklı gerginlik yaşamalarına ise anlam veremediğini dile getirdi.

Sarı-lacivertli oyuncu Melih Mahmutoğlu ise, Galatasaray Liv Hospital'ın bir çok oyuncusu eksik olmasına rağmen önemli bir mücadele ortaya koyduğunu vurgularken, "Biz hak ettiğimiz yarı finale kaldık. Şimdi yarı final serisi başlayacak. Pınar Karşıyaka da ciddi bir rakip" ifadelerini kullandı.

- Ataman: "Oyuncularımla gurur duyuyorum"

Çeyrek final serisinde Fenerbahçe Ülker'e 2-1 geçilerek sezonu kapatan Galatasaray Liv Hospital'da başantrenör Ergin Ataman, oyuncularıyla gurur duyduğunu söyledi.

Rakiplerinin maçı bir şekilde kazanmasını bildiğini söyleyen Ataman, "Ben oyuncularımla gurur duyuyorum. Maçın başından sonuna kadar bu formaya yakışan şekilde mücadele ettiler. Bugün farklı bir basketbol oynamak zorundaydık. Elimizdeki imkanlar doğrultusunda sürpriz bir stratejiydi ve 3 uzunla başladık. Bu da rakibin dış adamlarını etkiledi. İlk bölümde oyunun hakimi de olduk. Ancak yorulduk ve devreye 17-2 aleyhimize bir seriyle girmek durumunda kaldık" şeklinde konutu.

İkinci yarıya başlarken de işlerin kendileri adına iyi gittiğini anlatan sarı-kırmızılı teknik adam, "Biz stratejik olarak istediğimiz aldık. Fenerbahçe Ülker'i burada 67 sayıda tutmak büyük başarı. Ancak genç oyuncularımızdan katkı alamadık. Ege Arar ve Göktürk Ural çok hata yaptılar. Farkı biraz erittik ama doğal olarak maçın galibi Fenerbahçe Ülker oldu" dedi.

- "Bugün itibariyle resmi sözleşmem bitti"

Ergin Ataman, Galatasaray Liv Hospital'daki geleceğiyle ilgili yöneltilen bir soruya, şu cevabı verdi:

"Bugün itibariyle benim resmi sözleşmem bitti. Türkiye'de herkes bir takım tutuyor ve ben de Galatasaraylıyım. Bir gönül bağım var. Eğer benimle devam etmek istiyorsa, yeni başkanımızla görüşüp, yeni bir proje üzerinde konuşmamız gerekecek. Başkanla iyi bir ilişkimiz var. Öncesinde projeler üzerine de konuştuk ancak büyük bir ihtimalle yarından sonra konu netlik kazanacak ve bende buna göre kararımı vereceğim. İlk tercihim her zaman Galatasaray olacak ancak yönetimin basketbola ve bana bakış açısı birlikteliğimize yol gösterecek veya bu proje sonlanacak."

Sarı-kırmızılı ekipte devam etmesi için ne gibi kriterleri olduğunun sorulması üzerine, bunu basın yoluyla paylaşamayacağını dile getiren Ataman, "Başkan Dursun Özbek'le 1 ay önce paylaştım. Bir görüş birliğimiz var. Söyleyebileceğim tek nokta, düzgün bir yapının olması. Büyük bütçeler olmayabilir. İyi bir yapılanmayla, futbol gibi ayrı bir basketbol şubesiyle bu işin olabileceğini düşünüyorum. Görüş birliğindeyiz ama detayları konuşmadık. Geliriyle, gideriyle denk bir takım olması gerekiyor. Bunun kararını kulüp başkanı ve yönetimi verecek ama gönlümden geçen yapı bu" değerlendirmesinde bulundu.

Ataman, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı'na seçilen Harun Erdenay'ı tebrik etti.

Öte yandan, Galatasaray Liv Hospital oyuncusu Kerem Gönlüm, yaptığı açıklamada, "Bizim açımızdan zor bir sezon oldu. Bir çok problemle mücadele ettik ama sonuçta seriyi 1-1'e de getirmiştik. Son maçta kritik oyuncularımız sakatlandı. Bugün de bize yakışan mücadeleyi verdik" şeklinde konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş