DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Basketbol: Turgut Atakol Turnuvası

Basketbol: Turgut Atakol Turnuvası

7 Yıl Önce
2015-06-01 11:37:56
Türk basketbolunun önemli isimlerinden Turgut Atakol anısına ümit erkekler kategorisinde düzenlenen Turgut Atakol Basketbol Turnuvası'na İstanbul ev sahipliği yapacak.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek ve Türkiye ile birlikte 7 takımın mücadele edeceği organizasyon, 24 Haziran'da başlayacak. 1994'ten beri düzenli olarak gerçekleştirilen turnuvada, A Grubu'nda Türkiye, Rusya, Sırbistan, Ukrayna, B Grubu'nda ise Fransa, Almanya, Yunanistan ve Litvanya yer alacak. Tek devreli lig usulüne göre oynanacak maçların ardından gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar yarı finale yükselecek.

Ümit Milli Takım, turnuvadaki ilk maçını 24 Haziran'da Rusya ile oynayacak. TBF TV'den naklen yayınlanacak Turgut Atakol Turnuvası, 28 Haziran'da tamamlanacak.

Anısına turnuva düzenlenen Türk basketbolunun eski hakemlerinden Turgut Atakol, 1959 yılında basketbolun Spor Oyunları Federasyonu'ndan ayrılmasını sağlamıştı. 1964'e kadar Türkiye Basketbol Federasyonu başkanı olarak görev yapan Atakol'un ismi, 2007'de FIBA Şöhretler Müzesi'ne (Hall of Fame) dahil edildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş