DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Başkanlık olmadığı için kaos yaşıyoruz'

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa’dan sonra Edirne’de yaptığı konuşmada da 'Bugün yaşanan kaosların sebebi bu ülkede başkanlık sistemi olmadığı içindir' dedi.

7 Yıl Önce
2015-08-23 20:02:14

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, partisinin danışma meclis toplantına katılmak için Edirne'ye geldi. Sağlık Bakanlığı'nın 'Alo 1827 çağrı merkezini ziyaret eden Bakan Müezzinoğlu, gelen çağrılardan bazılarını karşılayıp, vatandaşlarla telefonda sohbet etti. Ardından AK Parti Edirne Gençlik Kolları Başkanı Hakan Dağderiven'in eşini doğum yaptığı özel hastanede ziyaret eden Bakan Müezzinoğlu kapıda Dağdeviren'in kayınpederi Dilaver Babiliç'i sigara içerken görüp müdahale etti. Sigarayı bırakması için ikna ettiği Babiliç'in paketini de alan Bakan Müezzinoğlu, hastane ziyaretinin ardından Melodi Düğün salonuna geçerek Ak Parti Edirne Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

Seçmen AK Parti'yi uyardı

Salonda alkışlarla karşılanan Bakan Müezzinoğlu, 7 Haziran seçimlerinde milletin AK Parti'yi uyardığını kaydederek şunları söyledi:

"7 Haziran seçimlerinden bir ders çıkaracaksak, en büyük ders iki başlıkta toplanıyor. Birinci büyük şereftir, kurulduğu günden bu millet diyor ki 'Ey AK Parti ben sana inanıyorum, sana güveniyorum. Senin, benim rüyalarımı gördüğüne inanıyorum. Senin, benim hayallerimin öncülüğünü yaptığına inanıyorum' dedi. Kurulduğumuz günden bugüne kadar bizi hep birinci parti yaptı. Ama ilk kez tek başına iktidar yapmadı. O zaman ikinci mesajı veriyor. 'Bak ey AK Parti 9 defa karşıma geldin. Hepsinde hem birinci parti hem de iktidar yaptım. Ne istediysen karşılığını verdim. Ama ilk defa seni uyarıyorum' dedi. 'Cezalandırıyorum' demedi. 'Seni uyarıyorum' dedi. 'Millete karşı olan samimiyetini yeniden gözden geçir, zafiyetlerini kontrol et' dedi. Gayret, çünkü biz kendi işimizi yapmıyoruz, milletin bizden beklediklerini veya bizim üzerimizden hayal ettiklerini, gerçekleşip, gerçekleşmediğinin sorunluluğunu üstleniyoruz. Üçüncüsü de 'Kendi aranızda ufak hesaplar yaparsanız, ben ne olacağım derseniz, ben olmasam batsın' derseniz, 'Böyle şeyler varsa bunu gözden geçirin' dedi."

12 Eylül darbesini ve gençlerin sağ, sol diye ayrılarak hayatlarını kaybettiğini anlatan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bugün Türkiye'de yaşanan 'kaos' ortamının başkanlık sisteminin olmamasından kaynaklandığını bir kez daha söyledi. Benzer görüşü geçen hafta Bursa'da dile getiren Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Geçen hafta da Bursa'da danışma meclisinde söyledim. Bugün yaşanan kaosların sebebi bu ülkede başkanlık sistemi olmadığı içindir. Bugünü bırakın, Recep Tayyip Erdoğan'ı da bırakın. Bu tuzağı kuranlar, hep kişiler üzerinden sistemi millete yanlış anlatıyorlar. O gün, 70-80 arası bu ülkede önde gelen 4 siyasi partinin o günkü tiyatro oyunu, milleti darbeye götürdü. 7 bin genci kaybetmemize neden oldu. Millet o gün başkanını seçmiş olsaydı, sistem millet merkezli olsaydı, millet iradeden yana olsaydı, milletin vicdanından yana olsaydı, Cumhuriyet'in kuruluş felsefesi büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir'den yana olsaydı, o gün 5 bin genci kaybeder miydik? 12 Eylül darbesini yaşar mıydık? 12 Eylül darbesi geldi, sonra yine cansuyu verir gibi 'Siyasi partileri kuracağız, kuruculara biz karar vereceğiz.' Hatta parti genel başkanlarına da onlar karar verdiler. Peki çıksaydınız millete deseydiniz; 'Ya arkadaşlar, bu millet başkanı. Nasıl Edirne Belediye Başkanı, Tekirdağ belediye başkanını seçtiyse, nasıl İstanbul, İzmir belediye başkanlarını seçiyorsa, memnunsa tutar değilse götürür gider. Dert o değil. 4-5'e bölecekler, kedinin fareyle oynadığı gibi, çelik çomak oynar gibi milli idareyle oynayacaklar."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (6)

Ahmed

Bu adamın boş konuşmaları islami kesime zarar veriyor artık uzaklastirilmasi lazım

halodayı

Başkanlık sistemi rahatlatır. Ancak öncelik yeni anayasa yapılması acilen,,,Darbe anayasası ile yönetiliyoruz halen, bypas yeterli değil....

osman

Demek ki baskan olamadigi icin bunca sehit veriyoruz.hepsi baskanlik ivin ..bir de ivinizden biri ayeti kerimelere bakara makara demisti.ve ne yazik ki hala halktan oy alabiliyorsunuz.

yusuf

Ak Partinin böyle boş konuşan bakanları olduğu sürece dış ve iç düşmana ihtiyacı yok. Başkanlıkta gelecekti ama bu kafalar yüzünden olmadı.

osman

Demek ki baskan olamadigi icin bunca sehit veriyoruz.hepsi baskanlik ivin ..bir de ivinizden biri ayeti kerimelere bakara makara demisti.ve ne yazik ki hala halktan oy alabiliyorsunuz.

mehmet yildiz

Hayir sayin bakan senin gibi ve hala ogretmene 6+5 zam verenve verdigi zam daha verilmeden dolar karsisinda eriyen ve utanmadan halakoltuklarda oturan bakanlardir esas kaosunsebei. Size 20milyar yetmiyor ama me. Memura e.emekliye ya sabir cekip bize oy verin diyenn donkisotlardir kaosun sebebi. Birkere daha burnunuz surtunecek

Görüş Bildir Bizimle Paylaş