SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

Başkan Köleoğlu: 'Bu peynirin ülke genelinde tanıtılması en büyük hayallerimden biri'

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, 'Doğal salamura peynirin ülke genelinde tanıtılması en büyük hayallerimden birisidir. Çünkü bu peynir, doğada, çoban çadırlarında tamamen fabrikasyon olmayan doğal ortamlarda ve şartlarda üretilmiş bir yiyecektir' dedi.

Başkan Köleoğlu: 'Bu peynirin ülke genelinde tanıtılması en büyük hayallerimden biri'
19.7.2019 17:20:55
Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, "Doğal salamura peynirin ülke genelinde tanıtılması en büyük hayallerimden birisidir. Çünkü bu peynir, doğada, çoban çadırlarında tamamen fabrikasyon olmayan doğal ortamlarda ve şartlarda üretilmiş bir yiyecektir" dedi.

Elmalı İlçesi Yapraklı (Güğü) Mahalle Muhtarı Ercan Orhan, mahallede hayvancılıkla geçinen Mehmet Çetin, Ramazan ve Bahattin Akkaya ile birlikte Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu'nu ziyaret etti. Muhtar ve vatandaşlar Başkan Köleoğlu'na mahallede keçi üretimi yapan vatandaşlar tarafından hazırlanmış doğal salamura peynir hediye ettiler. Muhtar ve keçi üretimi yapan vatandaşlar tarafından hediye edilen peynir için teşekkür eden Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, "Bakın arkadaşlar, her yörenin kendine has yiyecekleri var. Mesela otlu peynir gıda sektöründe ün yapmış bir yiyecektir. Yapraklı Mahalle Muhtarımız Ercan Orhan ve vatandaşlarımızın bize getirdiği bu peynirin ülke genelinde tanıtılması en büyük hayallerimden birisidir. Çünkü bu peynir, doğada, çoban çadırlarında tamamen fabrikasyon olmayan doğal ortamlarda ve şartlarda üretilmiş bir yiyecektir. Çobanlar bu peyniri bizim "peynir kurma" dediğimiz salamura yaparlar. Bu kabın içinde yıl boyu bozulmadan tazeliğini korur. Çobanlık kültürümüzün, bir değeri olan, gıda sektörümüzde yer etmesini istediğimiz tamamen katkısız keçi peynirini korumak ve tanıtmak adına muhtarımıza ve vatandaşlarımıza yaptıkları bu onurlu davranıştan dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.
GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR