Başkan'ın ekibinden fotoşop operasyonu: Greta'nın yerine Trump'ı koydular

Donald Trump'ın ekibi Greta Thunberg'in Time Yılın Kişisi seçilmesinin ardından Trump'ın yüzünü genç iklim aktivistinin vücudunun üstüne fotoşopla yereştirdi.

13.12.2019 16:37:26

Trump'ın ekibinin Twitter'daki resmi adresi olan Trump War Room (Trump Savaş Odası) hesabından Çarşamba günü yapılan paylaşımda TIME dergisinin Greta Thunberg'li kapağı değiştirildi.

16 yaşındaki aktivist Greta, o gün TIME Dergisinde "gezegenle ilgili muğlak endişeleri dünya çapında küresel değişim çağrısında bulunan bir harekete dönüştürdüğü" belirtilerek kapakta yer almıştı.

Trump'ın ekibi paylaşımda şu ifadeyi kullandı:

"İş sözlerini tutmaya geldiğinde sadece bir tane Yılın Kişisi var. Ekonomiyi Canlandırmak, Rekor İş İmkanı Yaratımı, Tarihsel Vergi İndirimleri,#AmericaFirst (ÖnceAmerika) Ticaret Anlaşmaları, IŞİD'i Yok Etmek, Duvarı İnşa Etmek"

2019-12-13_16h47_57

TRUMP GRETA İLE DALGA GEÇMİŞTİ

ABD Başkanı Greta'nın Yılın Kişisi seçilmesinin ardından Perşembe günü tweet atarak Greta'yla dalga geçmiş ve "O kadar komik ki. Greta Öfke Yönetimi sorunu üzerinde çalışmalı, sonra da bir arkadaşıyla şöyle güzel eski moda bir filme gitmeli! Sakin ol Greta, sakin!" demişti.

GRETA'DAN TRUMP'A TEPKİ

Thunberg, Trump'ın mesajının ardından kişisel Twitter hesabının profil bölümünü değiştirerek, "Öfke kontrolü sorunuyla başa çıkan bir ergen. Şu anda bir arkadaşıyla sohbet edip eski usul güzel bir film izliyor" ifadelerini ekledi.

TRUMP'IN OĞLU DA DALGA GEÇMİŞTİ

Trump'ın oğlu Donald Trump Jr. da Time'ın kararını mesele edinerek "pazarlama hilesi olarak kullanılan bir ergen" diye tarif ettiği Greta yerine Hong Kong'da "hayatları ve özgürlükleri için savaşan" demokrasi yanlısı protestocuları önerdi.

BAŞKAN'IN EKİBİNİN DİĞER İŞLERİ

Trump'ın kampanya ekibi daha önce de başkanı, Marvel kötü kahramanı Thanos olarak resmetmişti.

Süper kahramanların ezeli düşmanının gövdesinin üzerine Trump'ın yüzünü ekledikleri Avengers: Endgame filminden bir sahnenin videosunu paylaştılar. Sahnede Thanos evrendeki bütün hayatı silip yok etme çabasıyla parmaklarını şıklatmadan önce "Ben kaçınılmazım" diyor.

Video daha sonra Nancy Pelosi ve diğer Demokrat liderlerin toza dönüştüğü bir kesite geçiyor.

TRUMP KENDİSİNİ ROCKY'E BENZETMİŞTİ

ABD başkanı daha önce Twitter'da yüzünün Rocky filmlerindeki Sylvester Stallone'un tişörtsüz vücudunun üzerinde olduğu bir fotoğraf paylaşmıştı.

Trump fotoğrafı Florida'daki bir kampanya mitinginde tıbbi muayene sırasında doktorun ona "bize o muhteşem göğsünü göster" dediğini iddia etmesinin ardından paylaşmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)