Başkan Aktaş'tan '29 Ekim' mesajı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıldönümünü özel bir video ile kutladı. Tarihten bugüne dek gelinen sürecin gözler önüne serildiği yapımda, “#KolayOlmadı” diyen Başkan Aktaş, bugünün değerinin bilinmesi gerektiğini vurguladı.

29.10.2019 23:20:18

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, özel günlere ithafen, günün anlam ve önemine dikkati çeken videolu paylaşımlarına, ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı' ile devam ediyor. ‘30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, Büyük Taarruz'un 97. yıldönümü nedeniyle, metroda gerçekleştirilen teatral bir gösterimle, kurtuluş mücadelesini hatırlatan Başkan Aktaş, bu kez 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için hazırlanan paylaşımla dikkat çekti.

Sosyal medya hesaplarından ‘#KOLAYOLMADI' etiketiyle videoyu paylaşan Başkan Aktaş, Cumhuriyet'in kuruluş hikayesini, tarihten bugüne uzanan anlamlı görüntüler eşliğinde sundu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla yad eden Başkan Aktaş'ın paylaşımında, 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet'in ilanının ardından yaşanan, alfabeden gündelik yaşama dek tüm kazanımlar gözler önüne seriliyor.

Gönüllere dokunan videoda bizzat kendisi de rol alan Başkan Aktaş, açıklamasında da “Bugün yaşadığımız rahatlığın kaynağı, dün tüm zorluklara göğüs gerenlerde saklı. Kolay olmadı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi saygıyla, minnetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 96. yılı kutlu olsun” ifadesini kullandı. Video, kısa sürede pek çok kişi tarafından izlenip, paylaşıldı.

YORUMLAR (0)