SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO

Basın İlan Kurumundan basın derneklerine yardım

Basın İlan Kurumundan basın derneklerine yardım
28.2.2020 20:25:15

Basın İlan Kurumu (BİK) Türkiye genelindeki basın derneklerine, şube müdürlükleri aracılığıyla yardımda bulunacak.

BİK'ten yapılan açıklamada, yardımlardan şube müdürlüğü bulunmayan illerdeki derneklerin de faydalanabileceği aktarılarak, sağlanacak maddi destekten yararlanmak isteyen basın derneklerinin, 31 Mart'a kadar kurumun şube müdürlüklerine başvuru yapmaları gerektiği belirtildi.

Açıklamada, basın dernekleri için başvuru evrakının kurumun web sitesinde yer aldığı bildirilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Yardım talep eden gazeteci derneğinin, 31 Aralık 2019 tarihi itibarıyla, bulunduğu ilde ikamet eden basın kartı sahibi ve basın kartı almak için bekleme süresine tabi tutulmuş üyelerinin adı soyadı, T.C. kimlik numarası, basın kartı numarası ve ikamet bilgilerini içeren belgeleri, kurum başvuru dilekçesi ile birlikte teslim etmeleri gerekiyor. Ayrıca üye kayıt defteri ile mutabakatı sağlanmak suretiyle yardım talep eden gazeteci derneğinin, bulunduğu yerdeki İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü veya ilgili Basın İlan Kurumu Şube Müdürlükleri tarafından onaylanmış olması şartı aranıyor. Onaylatılan üye listesi; listede isimleri bulunan şahısların 31 Aralık 2019 tarihi itibarıyla basın kartı sahibi ve basın kartı almak için bekleme süresine tabi tutulmuş üyeler olduklarını tevsik ettirmek maksadıyla bu defa yardım talep eden gazeteci derneğinin bulunduğu yerden sorumlu olan T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İl Müdürlüğüne onaylatılmış olması da şartlar arasında yer alıyor."

Açıklamada, başvuru sahiplerinin yardıma hak kazanıp kazanmadıklarının tespiti sürecinde, Basın İlan Kurumunun lüzum görülen hallerde gazeteci derneklerinden bilgi ve belge talep edebileceği kaydedildi.


GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR