DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:

02.06.2015 22:06:34
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Seçim kampanyasında biz her gün açılış yapmaktan yorulduk, onlarsa konuşmaktan yorulmadılar" dedi.

Kurtulmuş, seçim çalışmaları kapsamında Ordu'nun Altınordu ilçesi Yeni Mahalle'de düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 7 Haziran'da yapılacak seçimde vatandaşlardan destek istedi.

Seçime çok az süre kaldığını belirten Kurtulmuş, kamuoyu yoklamalarına göre AK Parti'nin açık ara önde olduğunu söyledi.

AK Parti gibi, CHP ve MHP'nin de seçim kampanyalarını yürüttüğünü ve meydanlarda olduğunu ifade eden Kurtulmuş, "Yine meydanlarda son dört gün kala devam edecekler ancak ne CHP'nin yöneticileri hem de MHP'nin yöneticileri tek başına iktidar olacağız demiyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu, sorduğunuz zaman 'en büyük hedefim yüzde 30 oy almak' diyor. Yüzde 30 ile Türkiye'de iktidar olunmuyor. Zaten Sayın Bahçeli'ye 'gel iktidar ol' desen, anahtarları teslim etsen iki üç günde kaçar gider. Onun da öyle bir niyeti yok" diye konuştu.

"Bu nasıl bir kampanya" diye soran Kurtulmuş, "Bu CHP ve MHP nasıl iktidar olacaklar. İktidar olmalarını başından bu yana tek bir şeye bağladılar. O da HDP. Şu HDP var ya örgütün güdümünde olan parti. HDP barajı aşsın da AK Parti'nin milletvekili sayıları düşsün. O zaman ne olacak, AK Parti ya iktidar olamayacak ya da kıl payı iktidar olacak. Bunların amaçları bu ama bu millet, bu aziz Türk milleti olmayacak duaya amin demez. CHP'nin, MHP'nin ve HDP'nin paralel destekli bir iktidarına asla ve asla müsaade etmez asla ve asla oy vermez" ifadesini kullandı.

Türkiye'de milletin sadece yüzde 22'nin koalisyon istediğini ifade eden Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Geri kalan yüzde 78 koalisyon istemiyor. Milletin büyük çoğunluğu Türkiye'yi tek başına bir iktidar yönetsin diyor. Bize oy vermeyecek insanlara 'kim yönetsin' diye sorulduğunda Türkiye'yi AK Parti yönetsin diyor. Karşımızda iktidar olmaya değil, iktidar yaptırmamaya kendisini ayarlamış olan bir muhalefet var. Bu muhalefet zaten yapmazlar. Bunların derdi olması değil, olmamasıdır. Şu köprüyü yapacağız deriz, yaptırmazlar. Marmaray deriz yaptırmazlar. Başka bir şey yapacağız deriz onu da yaptırmazlar. Kendileri zaten yapmazlar. Onların kendilerinden bir ümidi yok ama bir gerçek var, onlar konuşur AK Parti yapar. Onun için bu millet bunlara uzun yıllar iktidar yüzü göstermez."

Onların sürekli 'yapacağız, edeceğiz dediğini' söyleyen Kurtulmuş, "Bizse yaptığımız işlerin sonuçlarını getirmeye başladık. Ordu-Giresun Havalimanı'nı açtık. Ünye Devlet Hastanesini açtık. Fatsa'da İŞKUR binasını açtık. DSİ'nin su arıtma tesisini açtık. Bir tarafta YURTKUR binasını açtık. Şu seçim kampanyasında biz her gün açılış yapmaktan yorulduk, onlarsa konuşmaktan yorulmadılar. Yapacağız demeye devam ettiler. Bizim ise yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Berae

Ashaba küfreden nezaman yalan ne zaman dogru soyledigi belli olmayanlardanberiyim. Bunlarin ilhad/kufrü hususunda bir müslümanin şüphesi olamaz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş