DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:

01.06.2015 19:14:50
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "AK Parti iktidarını engelleyeceksin yerine ne koyacaksın? Böyle düşünenlere söylüyorum, CHP, MHP, HDP beraber bir koalisyon kurabilir mi? Olur mu böyle bir şey? Kurabileceklerse, MHP'li kardeşlerimiz 'Biz HDP ile koalisyon kuracağız' desinler" ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş, seçim çalışmaları kapsamında memleketi Ordu'nun Fatsa ilçesinde özel bir firmaya ait tekstil fabrikasını ziyaret etti.

Fabrikanın üretim tesisinde işçilerle bir araya gelen Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada, 7 Haziran'da AK Parti'nin açık ara sandıktan birinci parti olarak çıkacağına inandıklarını söyledi.

Seçim öncesi bazı çevrelerin koalisyon beklentisi içerisinde olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, "Koalisyon nasıl olacak?" diye sordu.

AK Parti'nin oylarının düşmediğine işaret eden Kurtulmuş, "CHP ve MHP'ye de sorsanız onlarda tek başına iktidar olacaklarına inanmıyorlar. Zaten CHP ve MHP'nin tek başına iktidara gelmelerinin imkanı yok. Geriye tek bir şey kalıyor. Arkasında örgüt olan partinin HDP'nin barajı aşmasını istiyorlar. Hem CHP hem MHP içten içe 'barajı açsın' diyor. Böylece AK Parti'nin milletvekili sayısı 25, 30, 40 aşağı düşsün, AK Parti iktidar olmasın veya kıl payı iktidar olsun. AK Parti iktidarını engelleyeceksin yerine ne koyacaksın? Böyle düşünenlere söylüyorum, CHP, MHP, HDP beraber bir koalisyon kurabilir mi? Olur mu böyle bir şey? Kurabileceklerse, MHP'li kardeşlerimiz 'Biz HDP ile koalisyon kuracağız' desinler" diye konuştu.

- "Milletin sadece yüzde 22'si koalisyon istiyor"

Kurtulmuş, Türkiye'de sadece milletin yüzde 22'sinin koalisyon istediğini, geriye kalan bölümün ise bir partinin tek başına iktidar olmasını istediğini anlattı.

Oyunu başka partilere veren vatandaşların dahi AK Parti'nin tek başına iktidar olmasından yana olduğunu anlatan Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Neden böyle söylüyor insanlarımız aklı selim düşündükleri için. Türkiye'de istikrarsızlık olmamasını istedikleri için. Daha güzel bir Türkiye kurabiliriz ama Allah muhafaza bir kriz durumunda şuan sahip olduğumuz bütün imkanlar artık sahip olamadığımız imkanlar olur. 7 Haziran'da sizlerin de istikrardan yana, büyümeden yana kararını vereceğinizi ümit ediyoruz. Ordu'nun, Fatsa'nın, Ünye'nin bizlere sahip çıkacağını biliyoruz."

Kurtulmuş, Türkiye'de kişi başına gelirin 10 bin dolarlar seviyesine yükseldiğini, yeni Türkiye'de hedeflerinin bu rakamı daha yükseklere çıkarmak olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

muzaffer

İste geldim kuzu kuzu...Ulke insanlarimiza keske zalim kafir duzeninide anlatsaniz.islam nizaminin kurulmasi gerektigi fikrini onlara yerlestirseniz. Aglamak zor bi sey degil bizler turk sinemasi izlerken de aglariz devamli zaten.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş