DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,4191 ₺

EURO

17,8508 ₺

ALTIN

973,15 ₺

BİST

3.281,61 ₺

Başbakan Yardımcısı Arınç:

Başbakan Yardımcısı Arınç:

8 Yıl Önce
2015-05-26 19:25:33
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Dürüst, namusluların memleketi Reyhanlı, Reyhanlı patlamalarındaki kahpece saldırılar karşısında metanetini bozmadı, kaya gibi bu zulmün, bu alçaklığın karşısında durdu. Bu duruşuyla dünyaya meydan okudu" dedi.

Arınç, Reyhanlı ilçesinde belediye başkanları, milletvekili ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya geldi.

Reyhanlı'da, 11 Mayıs 2013'te yaşanan bombalı saldırılar karşısında, halkın önemli imtihanlar verdiğini belirten Bülent Arınç, ilçedeki acı olayları Türkiye'nin yanı sıra bütün dünyanın işittiğini kaydetti.

Reyhanlı'nın gazi bir ilçe olduğunu ifade eden Arınç, "Maalesef Suriye'de yaşanan trajik olayların arkasında ülkemize sığınan binlerce kardeşimizi büyük bir misafirperverlikle bağrınıza bastınız. Ekmeğinizi bölüştünüz. Kardeşliğimizi hatırladınız ve onlara güzel imkanlar sundunuz' diye konuştu.

Bülent Arınç, konuşmasına şöyle devam etti:

'Fakat sonra Reyhanlı'nın Türkiye'nin bu alicenaplığını kıskananlar, bu güzellikleri bozmak isteyenler sabotajlar yaptılar. Kötü işler yaptılar. Maalesef şehir içinde ve sınır kapısında işlenen cinayetlerle 70'e yakın insanımız hayatını kaybetti. Bu olaylara bütün Türkiye çok üzüldü. Sizler bunu yüreklerinizde hissettiniz ama başka bir yerde olsaydı bunu düşünmek bile istemiyorum. Reyhanlı bu olaylar karşısında bile, kale gibi dimdik ayakta durdu. Sabır gösterdi. Teslimiyet gösterdi. Dürüst, namusluların memleketi Reyhanlı, Reyhanlı patlamalarındaki kahpece saldırılar karşısında metanetini bozmadı, kaya gibi bu zulmün, bu alçaklığın karşısında durdu. Bu duruşuyla dünyaya meydan okudu."

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi'nin ilçedeki patlamalarda sağduyulu hareketinden ve halkı sağduyuyla yönetmesinden dolayı kendilerinde teşekkür ettiklerini ifade eden Bülent Arınç, hükumet olarak Reyhanlı'ya hem maddi hem manevi desteklerini sürdüreceklerini bildirdi.

Hatay Valisi Ercan Topaca da Reyhanlı'nın adeta kendi nüfusu kadar olan Suriyelileri bir ensar anlayışıyla en güzel şekilde hiç bir sorun yaşamadan önemli katkılar sunduğunu aktardı.

Arınç ve beraberindeki heyet daha sonra Kırıkhan ilçesinin Alaybeyli Mahallesi'ndeki Bayezid-ı Bistami Hz. Türbesi'ni ziyaret etti.

Ziyarete, eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, AK Parti Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal ve Orhan Karasayar, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, milletvekili adayları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş