DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Başbakan'ın o sözlerine inanamadım'

Mustafa Kamalak, Başbakan Davutoğlu'nun 90'lara dönersiniz sözlerini canlı yayında eleştirdi...

7 Yıl Önce
2015-10-21 00:40:52

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, CNN Türk ekranlarında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun terörle mücadele konusundaki "90'lara geri dönersiniz" sözlerinin bölge insanı tarafından tehdit olarak algılandığını yorumladı. 

İnternethaber.com'un CNN Türk'ten derlediği bilgiye göre; Mustafa Kamalak, CNN Türk'te Şirin Payzın ile Ne Oluyor? programının konuğu oldu. Kamalak, 1 Kasım seçimleri öncesi gerçekleştirdiği Güneydoğu gezisi izlenimlerini anlattı. 

"90'LARDA BİLE BU KADAR OLMADI"

 Güneydoğu ziyaretinde, STK temsilcileriyle bir araya geldiğini ve Başbakan'ın 90'lara geri dönersiniz sözlerinin tartışıldığını anlatan Kamalak, yöre insanının 90'ları arar hale geldiğini iddia etti. İşte Kamalak'ın sözleri;

"BU KADAR CESET ÇIKMADI"

90'lara dönersiniz diyorlar. Yöre halkıyla görüştüğümüzde keşke 90'larda olsaydık diyorlar. Gittik, gördük! Duvarlar delik deşik. 22 ceset çıkmış oradan. 90'larda bile bu kadar ceset çıkmadı diyorlar. 

"TEHDİTLER SÖKMEZ"

O yöre halkına tehdit sökmez. Emin olun buna. İki şeyden dolayı sökmez. Kürt insanı son derece merttir ve son derece dindardır. Bu iki husus bir araya geldiği zaman ölüm onları korkutmaz. Ne demek istiyor? Ben inanamadım ama başbakan aynen böyle söyledi dediler. Yani diyor ki ya bana oy vereceksin ya da canından olacaksın. Bu en hafif ifadesiyle Türkiye Cumhuriyeti için talihsiz bir açıklamadır."

.

YORUMLAR (6)

M

Kamalak, eski refah partili olarak bu adami yüz karasi bilirim. bunun gibisi milli görüs harekatinda hiç olmadi, olmamaliydi! bugün hala Tayyipe firarci görüpte bu adamin pesine takilanlar! siz Erbakan hocayida Refahida milli görüsüde anlamamissiniz, siyasi anlayisinizi kiniyorum! Erbakan hoca kimdi? Nasildi? bu kim ve nasil? bu adam bir kuyruk anlamadinizmi hala? Erbakan hoca ise? tüm baskilara ragmen, tek basina bir karli dagdi! Erbakan hocanin cenazesi bile bu adamdan daha basarili olurdu, keske onu ebedi lidermi ölümsüz lidermi birsey ilan etseydinizde bunun gibilere kalmasaydiniz!

vatandaş

Rahmetli Erbakan hoca mustafa kamalağın '''Şirin payzin 'e''' devletin doğuda katliam yaptığını ve silahla tehdit ederek oy istediğini söylerken izlese bu açıklamaları Diyarbakırda Peygamber Efendimize Hakaret için çizilmiş afişleri bilboardlara asan HDP ye tek laf söyleyemeyen kamalağa ne derdi? yazık siyasi çıkar uğruna 3-5 oy uğruna böylesi büyük bir hareketin temsil eden kişiden bu açıklamaları duymak hayal kırıklığı. Allah hepimize olayları basiretle görmeyi nasip etsin Amin.

Mehmet Taşçı

azıcık namuslu olsa, 28 şubat hatırına 'keşke 90 larda olsaydık' sözünü söylemeye utanırdı.

ramazan akpınar

İleride olması muhtemel bir duruma dikkat çekmek tehdit değildir. Değerlendirmedir. Öngörüdür. Lütfen manipülasyon yapmayın sayın KAMALAK.Tehdit musluklarınızdan kan akıtırım demek şeklinde olur.

i.haliltomac

demek cnn dolmuşunda kıble başka tarafa...

ALİ

cnn de rahat konuşuyorsunuz... nede olsa tv5 in 'karasal yayın hakkını' sattığınız için cnn 'sizin' sayılır... 22 cesedi niye hiç kimse duymadı? duvarları delik deşik yapan PKK mı Asker mi? pkk ya git öte diyemeyen sizleri Allaha havale ettik... 'Bir bölen olarak' tarihe geçeceksiniz. ümmet, millet, devlet düşmanlığını tam da siz yapıyorsunuz. Gücü bölerek sadece 'PeKeKe'ye 'CHP'ye yardım ediyorsunuz... Benim vergilerimle hizmet alanların bir çoğu; 'kaçak elektrik ışığında Kuran ezberliyor, kaçak su ile abdest alıyor'...Bunu da anlatsana, kul hakkı desene...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş