DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Başbakan: 'Evet' çıkarsa biz bittik' diyor; biteceksiniz

Başbakan Yıldırım, Kürt vatandaşlara seslenerek PKK'ya karşı uyardı.

5 Yıl Önce
2017-02-24 12:17:46

TIMETURK|HABER MERKEZİ

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Kültür Kongre Merkezi'nde Çevre Projeleri Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

PKK'ya yönelik operasyonlara değinen Yıldırım, "Referandumda 'evet' çıkarda biz bittik" diyorlar. Biteceksiniz, başka yolu yok." dedi.

Yıldırım'ın açıklamaları şöyle;

"Bu alçak terör örgütünün Güneydoğu'da yaptığı hendekler yüzünden oradaki binalar yerle bir oldu. Kürt kökenli vatandaşlarımız evlerini terk etmek zorunda kaldı. Ama biz onların canını okuduk. Şimdi onlara dışarıda da hayat hakkı yok.

"EVET ÇIKARSA BİTECEKLER"

Hangi deliğin arkasında olursa olsun, bulup teker teker çıkarıyoruz. "Referandumda 'evet' çıkarda biz bittik" diyorlar. Biteceksiniz, başka yolu yok. Ben şimdi bölgedeki vatandaşlarımıza sesleniyorum. Biz kimliğimizle gurur duyuyoruz. Kürtsünüz, Kürtlüğünüzle iftihar edin. Ama PKK terör örgütünün sizinle ilgili hiçbir derdi yok. Bunlar, işi gücü size hayatı zehir etmek. Bunlar 11 yaşında kedisine süt almaya giden çocuğu şehit ettiler. Dolayısıyla bunların Kürtler diye bir sorunu yok. Asıl Kürt vatandaşlarımızın terör örgütü diye bir sorunu var. Biz bunları gündemden kaldıracağız, Allah'a şükür kaldırmaya başladık.

"DÜNYA DEAŞ İLE MÜCADELE EDER GİBİ DAVRANIYOR"

Dünyada üç tane terör örgütüyle mücadele eden başka bir örgüt yok. FETÖ, PKK, DEAŞ... Şimdi dünya DEAŞ ile mücadele ediyormuş gibi davranıyor. Gerçekten tek mücadeleyi veren Türkiye. Fırat Kalkanı ile elhamdülillah El Bab'ı da hallettiler, oradaki insanlar normal hayatlarına döndüler. Ege adalarından gitmek için denize açılan 50 bin insanı ölümden döndürdük. Bırak 50 bin kişiyi bizim inancımıza göre bir kişiyi yaşatsan bile bütün cihanı yaşatmış olursun. Şehirlerimizin kimliğini tekrar ortaya çıkarıyoruz. Medeniyetlerimizin mirası olan sayısız tarihi eseri onarıyoruz. 4 bin 500'den fazla tarihi eseri onardık, aslına uygun haline getirdik."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

adalet

Sayın başbakan dediğiniz doğru ...tamam...bu örgüt kürde düşman ..o vakit sezgin tanrıkulu nun paylaştığı ve iç işleri nazırı soylu nun cevaplamasını istediği nusaybin ni bir köyün de yapılan operasyonlar sırasında dayak ve işkenceyle kan revan için de görülen kürt köylüsü için ne dersiniz? O zavallı köylüye düşmanlık yapan kim?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş