DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

19:51:00

İftar vakti

BURSA

19:50

04:47
19:50
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:34

04:33
19:34
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:17

04:16
19:17
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:01

03:59
19:01
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

18:48

03:56
18:48
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

19:51:00

İftar vakti

ANKARA

19:34

04:33
SAHUR
19:34
İFTAR

ERZURUM

19:01

03:59
SAHUR
19:01
İFTAR

Başbakan Davutoğlu, Van'da

Başbakan Davutoğlu, Van'da

07.07.2015 21:11:09
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye'nin bir saniye dahi hükümetsiz kalmaması, Türkiye'nin her köşesinde istikrarın, barışın, huzurun devamı için her türlü görüşmeye açığız. Herkesle gönül açıklığı, zihin açıklığı içinde müzakerelere başlayacağız. Hiçbir şekilde gecikme, erteleme söz konusu olmayacak" dedi.

Başbakan Davutoğlu, Van'da, Tuşba Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, koalisyon çalışmalarının gelecek hafta başlayacağını ifade etti, TBMM Danışma Kurulu'nun toplandığını, Başkanlık Divanı'nın oluşmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görevlendirmesiyle siyasi parti liderleriyle görüşmeye başlayacaklarını bildirdi.

- "Erteleme, gecikme olmayacak"

Türkiye'nin hükümetsiz kalmaması için her tür görüşmeye açık olduklarını ifade eden Davutoğlu, şunları kaydetti:

"7 Haziran'dan sonra her zaman vurguladığımız gibi biz Türkiye'nin bir saniye daha hükümetsiz kalmaması, Türkiye'nin her köşesinde istikrarın, barışın, huzurun devamı için her tür görüşmeye açığız. Herkesle gönül açıklığı, zihin açıklığı içerisinde müzakerelere başlayacağız. Hiçbir şekilde gecikme, erteleme söz konusu olmayacak. İnşallah önümüzdeki günlerde bu görüşmeler başladığında eğer muhalefet partileri açık yüreklilikle birlikte bir hükümet kurma çabası içerisine girerlerse ilk fırsatta bir hükümeti kuracağız.

Eğer oyalama taktiklerine yönelik, son günlerde bahsettikleri gibi erken seçimi zorlamaya kalkarlarsa da milletin önüne gitmekte bir an dahi tereddüt etmeyeceğiz. Çünkü bizim en büyük kaynağımız, dayanağımız millettir. Gücümüz milletin sinesinden gelmektedir ama hükümet kurma süreci bitene kadar, yeni hükümet kurulana kadar da ülkede hiçbir yönetim boşluğunun oluşmaması için şu anki hükümet görevine kararlı şekilde devam edecek, atılması gereken adımları da hiç tereddütsüz bir şekilde atacaktır."

-"Kardeşlik ve huzur dolu bir ramazan diliyorum"

Van halkıyla buluşmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyduğunu dile getiren Başbakan Davutoğlu, "Van her zaman milli birliğin ve beraberliğin yanındadır. Van her zaman Edirne ile Konya ile Ankara ile kardeştir, kardeş olacaktır" dedi.

Tüm Türkiye'ye kardeşlik ve huzur dolu bir ramazan ve Ramazan Bayramı dileyen Başbakan Davutoğlu, Gölmarmara'daki trafik kazasında hayatını kaybeden 15 vatandaş ile şehit edilen polis memuru Bünyamin Torğut'a Allah'tan rahmet diledi. Davutoğlu, Tuşba'ya yakışır bir belediye binasının da en kısa sürede yapılacağının müjdesini verdi.

İftar programına Başbakan Davutoğlu'nun işe Sare Davutoğlu ile bazı bakanlar da katıldı.

(Bitti)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş