DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Başbakan Davutoğlu'nun Ekonomi Başdanışmanı Günay:

Başbakan Davutoğlu'nun Ekonomi Başdanışmanı Günay:

7 Yıl Önce
2015-06-04 17:50:31
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Ekonomi Başdanışmanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili adayı Emine Nur Günay, "Altyapı, ulaşım, enerji gibi ülkeyi güçlendirecek alanlarda 1 trilyona yakın yatırım yapıldı. Türkiye, son 13 yılda çok büyük bir başarı elde etti" dedi.

Günay, AK Parti İl Başkanlığınca Batıkent Özgüven Tesisleri'nde düzenlenen "Şehrin Anneleri Platformu" etkinliğinde, Odunpazarı ilçesinden kadınlarla bir araya geldi.

Kadının Türk ailesinde önemli bir yere sahip olduğunu belirten Günay, anne olmanın kendisini ne kariyer yapmaktan ne de Başbakan Davutoğlu'nun ekonomi başdanışmanı olmaktan alıkoyduğunu dile getirdi.

Günay, son 13 yılda 6 milyondan fazla ailenin ev, bir o kadarının da araba sahibi olduğunu vurguladı.

Sağlıktan eğitime kadar pek çok alanda toplam 1 trilyon liralık yatırım yapıldığını ifade eden Günay, şöyle konuştu:

"Altyapı, ulaşım, enerji gibi ülkeyi güçlendirecek alanlarda 1 trilyona yakın yatırım yapıldı. Türkiye, son 13 yılda çok büyük bir başarı elde etti. Elindeki borçları ödeyerek eritti ve bir yandan da milli gelirimizi artırdı. Bu arada hazinemizin dış borcu ödendi. Şu anda hazinemizde 135 milyar doların üzerinde para var. Son 13 yılda Sayın Kılıçdaroğlu'nun da söylediği gibi bu ülke, 1 trilyon 856 milyar dolarlık kaynak kullanmış. Bu kaynak nereden geliyor? Bu para bir yerden gelmedi. Bu para aslında Türkiye'de hep vardı. Bu para faize, yabancı şirketlerin sözüm ona katma değeri yüksek faturalarına ödeniyordu. 2002 senesinde toplanan vergilerin yüzde 85'i faize yani yurt dışına gidiyordu."

Şu an küresel kriz döneminde Türkiye'nin çok farklı bir konumda olduğunu ifade eden Günay, "Kaynaklarımız, gelişmemiz için yeterlidir. Bunu 13 yılda AK Parti iktidarı ispatladı" diye konuştu.

Günay, etkinlik sonrası partili kadınlarla fotoğraf çektirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş