Başbakan Davutoğlu, gazetecilerle bayramlaştı

Başbakan Davutoğlu, gazetecilerle bayramlaştı

15.07.2015 17:36:24
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, kendisini takip eden basın mensupları ile bayramlaştı.

Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi'nde partililerle bayramlaşmasının ardından basın bürosuna uğrayarak, buradaki başbakanlık muhabirlerinin bayramını kutladı.

Bir süre gazetecilerle sohbet eden Davutoğlu, bir gazeteciye MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yle görüşmesinin ardından "niye yerlerde sürünüyordun sen öyle" diye sordu.

Kalabalık dolayısıyla ve kendisinin yüz ifadelerini görmek için yere eğilmek mecburiyetinde olduğunu anlatan muhabire Davutoğlu, "Baktım yere, temizlik yapıyor gibi. Dedim, ne işin var orada? Oradan mı göreceksin yüz ifademi, öyle bakınca yüz ifademi daha mı iyi görüyorsun? Oradan yayına girmedin değil mi? Görünse çok orjinal bir görüntü, basın tarihine geçecek şekilde" diye konuştu.

Biyolojik dilin, bazen lisan dilinden daha etkili olabildiğini anlatan Davutoğlu, "Peki ne gördünüz? Siz bakınca" diye sordu. MHP'lilerin daha stresli olduklarını gözlemlediğini ifade eden gazeteciye Davutoğlu, "Başka partiyle ilgili yorum yapmayayım da. Gülmek, tebessüm veya yüz ifadesi bir şey ifade edebilir nihayetinde ama onlar için demiyorum. Ama içeride hiç stres yoktu, bundan emin olun. Anekdotlarla süslü güzel bir görüşmeydi" değerlendirmesinde bulundu.

Gazetecilere bayramda ne yapacaklarını soran Davutoğlu, gazetecilerin dönüşümlü olarak çalıştıklarını söylemesi üzerine, "En fazla acıdığım şey bayram günü çalışmak durumunda olanlar" ifadesini kullandı.

Sohbetin ardından Başbakan Davutoğlu, gazetecilerle tek tek tokalaşarak, bayramlarını kutladı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)