Başbakan Davutoğlu, 'AK Parti iktidarları döneminde, Sayın Cumhurbaşkanımızın başbakanlığı dönemind

Başbakan Davutoğlu, 'AK Parti iktidarları döneminde, Sayın Cumhurbaşkanımızın başbakanlığı döneminde, Türk havacılık sektörü olağanüstü bir atılım içine girdi. Dünyada yılda yüzde 5 büyüyen sektör, Türkiye'de yüzde 15 büyüdü. Türk Hava Yolları dünyanın en önemli markaları haline geldi. İç hat yolcuları 2002'de 9 milyonken, bugün 85 milyon. Yine yurt dışı toplam yolcu yılda 34 milyonken, şimdi 166 milyon. Dünyanın en büyük havalimanını İstanbul'da inşa etmek için 2013'te harekete geçtik. 200

27.05.2015 12:14:45
Başbakan Davutoğlu, 'AK Parti iktidarları döneminde, Sayın Cumhurbaşkanımızın başbakanlığı döneminde, Türk havacılık sektörü olağanüstü bir atılım içine girdi. Dünyada yılda yüzde 5 büyüyen sektör, Türkiye'de yüzde 15 büyüdü. Türk Hava Yolları dünyanın en önemli markaları haline geldi. İç hat yolcuları 2002'de 9 milyonken, bugün 85 milyon. Yine yurt dışı toplam yolcu yılda 34 milyonken, şimdi 166 milyon. Dünyanın en büyük havalimanını İstanbul'da inşa etmek için 2013'te harekete geçtik. 2003'te bir hava yolu şirketi, Türk Hava Yolları iç hatlarda 2 merkezden 26 noktaya sefer yaparken, bugün 6 hava yolu şirketi 7 merkezden 55 noktaya seyahat eder durumda' dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hüseyin şevki topuz

Diyarbakır’daki patlamanın faili olarak yakalanan kişinin IŞİD saflarında savaşmış olduğu anlaşıldı: O.G. Bu şahsın ailesi birçok kez yetkililere oğullarının önünü kesmek veya geri getirmek için başvurmuş. Sonuç alamamış. O.G. Suriye’den döndükten sonra takibata da uğramamış, izlenmemiş. Neden acaba? Kendi Kürt sorununa kan ve baskı ile çözüm üretemeyen Türkiye’nin sınır ötesindeki Kürtlere de düşmanca davranması, onları bir tehdit olarak algılaması eşyanın tabiatına aykırı olduğu kadar Ortadoğu’nun kaygan zemininde gelişmeleri sağlıkla izlemeyi ve doğru seçimler yapmayı da engelliyor.