DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Başbakan Cameron, Blatter'e istifa çağrılarına destek verdi

Başbakan Cameron, Blatter'e istifa çağrılarına destek verdi

7 Yıl Önce
2015-05-28 15:22:03
İngiltere Başbakanı David Cameron, FIFA'yla ilgili dün başlayan yolsuzluk operasyonunun ardından FIFA Başkanı Sepp Blatter'e yönelik istifa çağrılarına destek verdi.

Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, Avrupa Birliği ülkeleriyle yeniden müzakere görüşmeleri için Avrupa turunda olan Başbakan Cameron'ın, Medya, Kültür ve Spor Bakanı ile İngiltere Futbol Federasyonu'nun FIFA'yla ilgili düşünce ve tutumunu desteklediği belirtilerek, "Başbakan Cameron, FIFA'yla ilgili dün başlayan yolsuzluk operasyonunun ardından başkan Sepp Blatter'e yönelik istifa çağrılarına destek veriyor" denildi.

Açıklamada, Cameron'ın 2018 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapmak için yoğun bir lobi çalışması yürüttüğü belirtilerek, "İngiltere'nin ilk turda elenmesi İngiliz futbolseverlerde hayal kırıklığına neden oldu, bu üzüntüyü yaşayanlar arasında Başbakan Cameron da var. Ancak şimdiki odak noktası bu soruşturmalar ve FIFA'nın reforme edilmesi" ifadeleri kullanıldı.

Medya, Kültür ve Spor Bakanı Whittingdal da konuya ilişkin parlamentoda yaptığı açıklamada, "Futbol Federasyonu'nun pozisyonunu tamamen destekliyorum. FIFA'daki liderlik değişimi de dahil kurumda acil bir şekilde dikkate değer ve geniş çaplı reformlara ihtiyaç var" dedi.

FIFA'daki yolsuzluk iddialarının sürpriz olmadığını savunan Bakan Whittingdal, 2018 ve 2022 Dünya Kupalarının yeniden oylanması kararı için çok erken olduğunu söyledi.

Avrupa ülkelerinin 2018 Dünya Kupası'nı boykot edecek durumda olmadığını düşündüğünü dile getiren Whittingdal, bu durumun Dünya Kupası'nı seven çok sayıda futbolseverde endişeye neden olacağını, ancak FIFA'da değişimin yaşanması gerektiğini vurguladı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

şükrü aktürk

evet abi bir yeni seçim ama bölge halkını tehdit ve şantajlardan koruyarak ki buda devletin öncelikli görevlerindendir.selam ve dua ile

Görüş Bildir Bizimle Paylaş