DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Başakşehir Belediye Başkanı Kartoğlu İsrailli yetkililerce uçaktan indirildi ve alıkonuldu

Geçtiğimiz gün Kudüs’ü ziyaret eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Türkiye’ye dönmek için İsrail’in başkenti Tel Aviv’de bindiği uçaktan indirilerek 5 saat boyunca alıkonuldu.

2 Yıl Önce
2020-02-01 14:50:32

Olayı kişisel Twitter hesabından duyuran Kartoğlu, “Tamamen hukuksuz olduğuna inandığım bu keyfi alıkoyma işleminde beni en çok üzen ise çocuklarımın durumdan tedirgin olmasıydı” dedi.

"EŞİM ve ÇOCUKLARIMLA ALIKONULDUM"

Gece saatlerinde İstanbul'a gelebilen Kartoğlu şunları yazdı:

"31 Ocak 2019 Cuma akşamı Kudüs'e gerçekleştirdiğimiz ziyaretimiz sonrası İstanbul'a dönmek üzere Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'nda bulunduğum sırada İsrail yetkilileri tarafından uçaktan indirilerek eşim ve çocuklarımla birlikte alıkoyulduk.

Yaklaşık 5 saat süren alıkoyma işlemi sırasında yetkiler tarafından şahsıma herhangi bir açıklama yapılmamış, sorularımıza ise cevap verilmemiştir. Yetkililerin işlemleri bitirmesinin ardından nihayet gece 01.50 sularında İstanbul'a dönebildik.

Tamamen hukuksuz olduğuna inandığım bu keyfi alıkoyma işleminde beni en çok üzen ise çocuklarımın durumdan tedirgin olmasıydı.

Çocuklarıma Kudüs bilinci kazandırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu ziyarette İsrail makamlarınca bana, aileme ve diğer vatandaşlarımıza uygulanan hukuk dışı yaklaşımı kınıyorum."

2020-02-01_14h50_02

 

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş