DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Barzani: Başbakan Yıldırım Erbil'e gelecek

Neçirvan Barzani, Başbakan Binali Yıldırım'ın Bağdat ziyaretinin ardından Erbil'e geleceğini söyledi...

5 Yıl Önce
2017-01-03 07:05:13

Ajanslarda yer alan habere göre; Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım'ın Bağdat'ta yapacağı resmi ziyaret sonrası Erbil'e geleceğini söyledi.

Barzani, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve IKBY Başkanı Mesud Barzani'nin Erbil'de düzenlediği basın toplantısından sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayarak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bağdat ve Ankara arasındaki buzların erimesi, ilişkilerin yeniden normalleşmesi için IKBY'nin olumlu bir rol oynadığını belirten Barzani, "Ankara'ya yaptığım son ziyaretimde Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip Erdoğan) ve Başbakan (Binali Yıldırım) Bağdat'ı ziyaret etme kararı aldı. Bu çerçevede Türkiye Başbakanının Bağdat'ı ziyaret edip, İbadi ile görüşmesi bekleniliyor. Elbette Bağdat ziyaretinden sonra Kürdistan bölgesine de gelecektir" ifadelerini kullandı.

İstanbul'daki terör saldırısına da değinen Barzani, "İstanbul'daki yeni yıl gecesinde meydana gelen saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Maalesef, yeni yılın ilk gününe bu şekilde başlamasından çok üzgünüz. Kürdistan bölgesi olarak, terör saldırılarından çok çektik. Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Bu saldırıda bir kez daha ortaya çıkıyor ki, terörün tamamen ortadan kaldırılması için herkesin el ele verip birlikte hareket etmesi lazım" diye konuştu.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş