DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Banvit'te yabancı oyuncularla yollar ayrılacak

Banvit'te yabancı oyuncularla yollar ayrılacak

7 Yıl Önce
2015-06-02 13:04:38
Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Banvit Kulübü'nün başkanı Özkan Kılıç, 2014-2015 sezonunda takımın oyunundan keyif almadığını, tüm yabancı sporcularla yollarını ayırıp, yeni bir kadro kuracaklarını söyledi.

Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gelecek sezon başantrenör Selçuk Ernak'ın görevine devam edeceğini ancak oyuncu kadrosunda değişikliğe gideceklerini ifade etti.

Ernak'ın istekleri doğrultusunda yeni takım kadrosu oluşturacaklarını anlatan Kılıç, "Bu sezon Avrupa'da başarılı olmayı ve altyapımızın başarılı sonuçlar elde etmesini amaçlamıştık. Katıldığımız ULEB Avrupa Kupası'nda üçüncü olarak önemli bir başarıya imza attık. A takımımız ligi beşinci bitirdi. Play-off çeyrek finalde elendik. Takımımızın oyunu Bandırma'daki sporseverler gibi beni de tatmin etmedi. A takımımızdan bu sezon keyif almadım. Önümüzdeki sezon yepyeni bir kadro yapacağız" diye konuştu.

Altyapı oyuncularının büyük başarılar elde ettiğini vurgulayan Kılıç, bir kategori hariç Türkiye genelinde birinci olduklarını dile getirdi.

Genç oyunculara güvenin tam olduğunu ve yeni kurulacak kadroda altyapıdan gelen sporculardan yararlanacaklarını bildiren Kılıç, "Tüm yabancı oyuncularımız gidecek. Altyapıdan yetiştirdiğimiz oyuncularla gelecek sezon daha güçlü olacağız. Kadromuzu daha genç, idealist, atletik değeri yüksek, başarıya aç oyunculardan oluşturmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Kılıç, altyapı takımlarının küçüklerde Türkiye şampiyonu, yıldızlarda ise ikinci olduğunu hatırlatarak, "Gençlerde de Türkiye birincisi oldular. Bandırma Kırmızı, 3. Lig' den 2. Lig'e çıkma başarısı gösterdi. Okullarda yine Bandırma Kırmızı oyuncularından kurulu Vecihibey Okulu, Türkiye şampiyonu oldu. Altyapı kadromuz tüm kupaları topladı" ifadelerini kullandı.

Altyapıda 10 yıl önce başladıkları çalışmalarının meyvelerini şimdilerde toplamaya başladıklarına değinen Kılıç, "En önemlisi, kupaları alıp şampiyon olmak da değil, işin özü bu çocukların A takımda, milli takımlarda oynayabilmeleridir. Onları ne zaman ki A takımda da oynatırız, o zaman dünyanın en mutlu insanı oluruz" diyerek sözlerini tamamladı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

gerçek

Taze taze röportaj yapıyorsun ama fotoğraf çekmeyip eski fotoğraf kullanıyorsun

Görüş Bildir Bizimle Paylaş