DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bank Asya'nın TMSF'ye devredilmesi

Bank Asya'nın TMSF'ye devredilmesi

7 Yıl Önce
2015-05-29 23:00:57
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Bank Asya'nın bu aşamada bankacılık faaliyet izninin kaldırılmadığını bildirdi.

TMSF'den yapılan yazılı açıklamada, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun kararıyla, Bank Asya'nın yönetim ve denetiminin, 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 71'inci maddesinin (b) fıkrası uyarınca, TMSF'ye devredildiği anımsatıldı.

Bank Asya'nın bu aşamada bankacılık faaliyet izninin kaldırılmadığı kaydedilen açıklamada, Türk bankacılık sistemiyle ilişkide bulunan yerli ve yabancı tasarruf sahiplerinin ve diğer ilgililerin endişe etmelerini gerektirecek bir durum söz konusu olmadığı ifade edildi.

- BDDK: Katılım fonu sahiplerinin haklarının korunması için böyle bir karara varıldı

Öte yandan Bank Asya'nın TMSF'ye devredilmesi kararıyla ilgili görüşlerini paylaşan BDDK yetkilileri ise Bankanın faaliyetlerine devam ettiğini vurgulayarak, katılım fonu sahiplerinin haklarının korunması, bankacılık sektörünün zarar görmemesi, daha güvenli bir şekilde çalışması, sistemin teminatı ve güvenin sürdürülmesi düşüncesiyle böyle bir karara varıldığını kaydetti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

erkam

bu ülkeye en büyük kötülüğü yapanlar sizler ve uzantılarınız olduğu halde kendinizi melek göstereceksiniz nerdeyse çocuklar gençler hala dağa kaçırılıyor çocuklarını soran ailelere hain ajan yaftası vuruluyor bu millete bela olmuş bi örgütün uzantısı olarak bunların cürümlerınden sizde sorumlusunuz

Görüş Bildir Bizimle Paylaş